Az alkoholt az emberiség évszázadok óta mindenre használható, általános gyógyírként tartja számon. Már az ókori Egyiptomban is léteztek sörfőzdék, a görög és római civilizációk pedig komoly borkultúrával rendelkeztek.
A mai kereskedelmi forgalomban kapható szeszek közül a legalacsonyabb alkoholtartalommal bíró ital a sör (5%), a legtöbbel pedig az égetett szeszek (kb. 60%) rendelkeznek. Éppen ezért érezzük úgy, hogy egy rövid ital azonnal és tovább hat, míg a bor (amely 6-14% alkoholt tartalmaz) gyorsan ám kíméletesen bódítja el fejünket, s egyéb testrészünket is. Éppen ez lehet az oka annak, hogy ezt a nedűt vágyfokozóként is gyakran alkalmazzák.
Az alkohol tulajdonképpen egy hangulatfokozó kábítószer: felszínre hozza a mélyen szunnyadó érzéseket. A gyengébbik nem képviselői előszeretettel tartanak boros-csajos esteket, mikor kiereszthetik a gőzt, s több pohár ital elfogyasztása után, még azokról a rázós témákról is szót ejtenek, melyekről másnap nagyban hallgatnak, s letagadnak. Az alkohol hatására ellazulunk, gátlástalanabb és hajlandóbbak leszünk több mindenre.
Ezt persze a szemfüles hímek már messziről megérzik, ám potenciájuk egyenes arányban csökken az elfogyasztott alkohol mértékével. Ez azonban nem egyenlő vágyaik megszűnésével, ezért találhatják néha magukat egy igen kellemetlen szituáció közepében.
Ha egyébként is kacérkodó kedvünkben vagyunk, az alkohol még inkább felerősíti ezt az érzést, oldja a gátlásokat, majd hatással van az ebben a hangulatban levezényelt szexuális együttlétre is. Már egyetlen ital után is sokkal intenzívebbnek hat például az érintés, ami a felgyorsult pulzusszám következtében előforduló pszichológiai és testi változásoknak köszönhető. Még megfelelő mennyiségű ital jótékony hatást gyakorol kezdő nyelvtudásunkra, kommunikációs készségünkre. Varázsitalként is hívhatnánk, hiszen megszabadít gátlásainktól, félelmeinktől, aggodalmainktól. Ezért is van, hogy sok nő és férfi rekordot dönthetne a "szex részegen" elnevezésű sportágban. A férfiaknak csak a bevitt mennyiségre kell ügyelni, hiszen egy kis alkohol segítségével ugyan ágynak dönthetik az illető hölgyet, viszont ha a kiválasztott többet iszik a kelleténél, csak a vécékagylónak.
Negatív hatásai
Léteznek persze olyan hölgyek is, akikből az alkohol az agresszivitást hozza elő, s amennyire bájos és helyes tud lenni egy nő becsípve, annyira visszataszító részegen, kakaskodva.
A nők sokszor elkövetik azt a hibát, hogy keverik az italokat. Ha összevissza iszunk, vagy túl sokat, akkor az út a mosdóba vezet... Már, ha emlékszünk rá, hogy merre van, hiszen a gyengébbik nem képviselőinél is okozhat az alkohol emlékezetkiesést.
Az ital hatására gyakran túlbecsüljük az embereket, azok szándékait és saját korlátainkat is, hiszen az alkohol gyakran jótékony ködfelhőként ereszkedik ránk, gyengíti az ítélőképességet és a gondolkodást is. Ezért fordul elő, hogy alkoholos mámorban teljesen másodlagossá válik, hogy a szexuális együttlét egy idegennel esik meg. Másnap persze nem csak a fejfájás és a lelkiismeret- furdalás gyötri az embert, hanem az óvatlan védekezés ténye is. Valamint, a verejtékezés.
Hiába a fürdőszobában fellelhető összes dezodor és illatszer, az előző este bevitt alkoholnak távoznia kell a szervezetből. Mivel a máj a bevitt alkohol 90-95%-át bontja csak le, a maradéknak egyéb úton (izzadás) kell távoznia. Ezért van egy átmulatott éjszaka után is még alkoholszagunk.
Az alkohol hatása, ha a normál kereteken belül maradunk, új élményeknek nyithat ajtót. Amíg nem iszunk túl sokat, amíg teljes mértékben tudatában vagyunk szavainknak és tetteinknek, egy kellemes környezetben, jó társasággal igazán izgalmas és felszabadító érzésekben lehet részünk.
origo