MAGAZINOK >
UTAZÁS >
Érdekességek - Kultúrák > Étkezés külföldön
t: 2277
Étkezés külföldön
Az ismerkedés azonban veszélyeket is rejthet, így bizonyos óvatosság nem árt.
Alapvető szabály, hogy alaposan nézzük meg a helyet, ahol eszünk, iszunk. A berendezés, a személyzet tisztasága, ápoltsága sokat elárul az egész üzlet vezetéséről, így a konyháról is. Ha kétségeink támadnak, keressünk másik helyet, bármily csábító is az étlap és az árak. Jó jelzés az is, ha megnézzük, hányan ülnek az étteremben. Ha egyébként csúcsforgalom van, s a kiválasztott helyen alig lézengenek, az gyanús. Vagy nem jó a konyha, vagy túl drága a minőséghez képest, vagy a személyzettel szemben lehetnek fenntartások. (Mondjuk a születési évszámát is hozzáírja a számlához.)
Ha utcán át árusító helyen veszünk ennivalót, csak frissen készülőt válasszunk. A napon, az utcai szennyeződéseknek kitett étel számos korokozót hordozhat, ezért az ilyen helyeken a legbiztonságosabb, ha csak palackos innivalót vásárolunk. Mivel hiába frissen facsart a gyümölcs, az utca pora, az autók kipufogója szennyezi a gyümölcsöt, még ha nyitáskor meg is mosták. Egyébként is általános szabály, hogy frissen facsart gyümölcslét csak nagyon megbízható (elegáns, kifogástalanul tiszta) helyen fogyasszunk.
Ugyanez vonatkozik az utcára kitett fagylaltárusító hűtőkre is. Igaz, hogy van fedele,de a ki-benyitogatástól olvad is, szennyeződik is a fagylalt!
Mozgó utcai árustól lehetőleg ne vásároljunk semmit. Kétes az élelmiszer forrása, a szennyeződésekről már nem is beszélve!
Bizonyos országokban tanácsos kizárólag frissen sülteket, palackos italokat fogyasztani, és kerülni kell a friss salátákat. A gyümölcsöt boltban vegyük és azt is ásványvízben alaposan mossuk meg!
Ezekről az országokról az úti könyvek, internetes honlapok megbízható felvilágosítást adnak. Érdemes tehát előre tájékozódni, hogy a kóstolgatás valóban kulináris élmény legyen!
(eletforma)
2005.07.08
Legfrissebb magazinok