HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > NŐI > Sztárpletykák > A Princess kitölti az életünket

t: 2412

A Princess kitölti az életünket

Tíz éve ismerjük egymást"

- Mióta vagytok együtt? (kalamajka75)
- Augusztusban lesz négy éve, hogy az együttes létezik, de már tíz éve ismerjük egymást. Együtt jártunk iskolába, egy hegedűtanárunk volt, és a munka révén is ismerjük egymást (zenekarok, vonósnégyes, színház stb.).

- Mióta foglalkoztok zenéléssel? (girltb)
- 6 éves korunk óta.

- Hogy jött az ötlet, hogy ilyen zenét játsszatok? (alexa-baba)
- Ez nem a mi ötletünk volt, egykori menedzserünk fejéből pattant ki az ötlet. A számokat már mi találtuk ki, pontosabban azt, hogy milyen klasszikus zenei műveket dolgozzunk fel. A lemezek repertoárját is mi találjuk ki. A klasszikus zenei művek ötletét - hogy melyiket játsszuk - a tanulmányainkból és Princess előtti zenekari élményeinkből gyűjtöttük össze, tehát azokat a dalokat, műveket választottuk ki, amelyek közel álltak a szívünkhöz és szívesen játszottuk.

- Külföldön merre szoktatok fellépni? (kalamajka75)
- Jártunk már Mexikóban, az Arab Emirátusok fővárosában, Londonban, Brüsszelben, Amszterdamban, Stockholmban, Olaszországban, Nizzában, Monte Carlóban , Szlovéniában, Horvátországban, Prágában és Németországban.

- Nagyon csinos hölgyek vagytok, de még élőben nem hallottam egyikőtöket sem hegedülni. Mi ennek az oka? (Robotpatkany)
- Kizárólag a tévészereplések playbackek, kivéve a Fábry-show, aminek a 100. adásán játszottunk. A tévében egyébként mindenki playbackel, mert sajnos nincs rá lehetőség, hogy egy-egy meghívott vendégnek több órán keresztül vagy akár több napig beállítsák a megfelelő hangzást, hangbeállást. Egyébként, csak hogy tudd, külföldön is minden zenei tévéshow-n playbackelnek. De ez a gördülékenység miatt van, és nem azért, mert nem tudnának élőben énekelni, zenélni. Hogyha nagyon kíváncsi vagy a hegedülésünkre, gyere el szombaton az élő nagykoncertünkre a Budai Parkszínpadra. A kisebb fellépéseink, amik általában 30 perc hosszúságúak, fél playbackek, tehát a hegedű minden körülmények között szól, az alap playbackről megy.

- Én a Jay Leno show-ban vagy az Ellen Degeneres-ben is élőzenét hallok-látok, de még a magyar Fábry show-ban is élőben játszik az állandó zenekar. Tehát a playbackre vonatkozó kifogásotokat nem érzem meggyőzőnek. Mi erről a véleményetek? (Robotpatkany)
- Olvasd el figyelmesebben az előző válaszunkat, mi is azt írtuk, hogy a Fábry show-ban velünk együtt mindenki élőben lép fel! De szerintünk nem kéne összehasonlítani egy talkshow-t egy zenés show-műsorral. A talkshow-ban általában az állandó zenekaron kívül maximum egy zenei produkció van, itt érthető módon van idő a hangbeállásra. Szemben a zenei műsorral, ahol egy este folyamán akár 15 előadó is felléphet, és idő hiányában nem lehet megvalósítani az élő hangzást. Gondold csak el, hogy egy művésznek szüksége lenne minimum egy óra vagy másfél óra hangbeállításra, ezt szorozd meg a művészek számával, plusz adjál hozzá két próbát az előadáson kívül - szerintünk ez rengeteg pénz, idő és energia. Valószínűleg ezért playbackek általában, hangsúlyozzuk: általában, a tévéshow-k.

- Milyen tanulók voltatok a suliban? (Osa666)
Ildikó: Nagyon rossz tanuló voltam, semmi más nem érdekelt, csak a zene, kicsit későn érő típus vagyok, most pótolom a hiányosságaimat.
Kriszta: Én is tanulhattam volna jobban, csatlakoznék Ildihez, én is igyekszem most pótolni az akkor meg nem tanult vagy már elfelejtett dolgokat, olvasással, illetve történelemtanulással töltöm a szabadidőmet.
Kriszti: Nem értem, miért, de jó tanuló voltam, pedig soha nem tanultam. A hegedű volt mindig a legfontosabb, néha bizony ellógtam a főiskolán is zenetörténet-óráról, csak azért, hogy még többet gyakorolhassak a hegedűn.

"Nem jó dolog, hogy tingli-tangli zenékkel hülyítik az embereket"


- Élő koncerten is vissza tudjátok adni azt a hangzást és profizmust, amit a stúdióban varázsoltok a lemezre? Mert azért vannak elég nehéz művek is, vagy azokat olyankor kihagyjátok? (Akos)
- Koncerten általában azokat a dalokat játsszuk, amiket a közönség legjobban szeret, nehézségtől függetlenül (de általában a legnehezebb számokat szereti a közönség). A hangzás a hangmérnökök feladata, és igyekszünk a legjobb hangtechnikával dolgozni.

- Ki írja a zenéket? Persze nem az eredeti művekre gondolok, hanem az újrahangszereltekre. (Akos)
- A harmadik lemezünket Rácz Gergő és Molnár Gábor készítették.

- Hány lemezen vagytok túl? (David-14)
- Három nagylemez jelent meg, mind a három platina, az első kettő dupla platina (szám szerint 150 000 példány felett fogyott eddig), most lesz a lemezbemutató koncert a Budai Parkszínpadon 25-én este 8 órakor.

- Sok zenében használnak hegedűt. Sok ezerszerszer kreatívabb zenében is, és őszintén szólva, azt jobb hallgatni. Nem tartom jó dolognak, hogy az efféle tingli-tangli zenékkel hülyítsék az amúgy sem túlzottan színvonalas zenékkel elkényesztetett embereket. Csinálnátok másfajta zenét is? Kortárs, jazz, progresszív, pszichedelikus, stb...? (karl_boro)
- Szívesen játszanánk más zenét is, de mi ezt is szeretjük, ha neked nem tetszik, ne hallgasd.

- Mi a véleményetek a Gráciáról és Edvin Martonról? (Nikolett)
- A Gráciát nem ismerjük, Edvin Martont jó hegedűsnek tartjuk.

- Hány évig tanultatok hegedülni, hogy ilyen jól megy? (Angeli92)
- Általános iskolától kezdve egészen a főiskola végéig - számold ki! :-)

- Tudtok improvizálni? Mi a véleményetek a bluegrass zenéről, a benne lévő hegedűjátékról? (Robotpatkany)
- Sajnos nem ismerjük a bluegrasst. Az improvizáció egy külön gyakorlat, ezt a klasszikus zenei iskolában sajnos nem tanítják, pedig nagyon fontos része lenne bármilyen zenei tanulmánynak.

- Érdekelne, milyen zenéket hallgattok. Nyilván nem csak klasszikusokat, hiszen fiatalok vagytok, és nem hiszem, hogy csak ez a fajta zenei irányzat érdekel. Gondolom, néha eljártok szórakozni és koncertre is. Mit néztek meg, és milyen bulikba jártok szívesen? (cool)
- Szórakozóhelyekre nem járunk, a buli fogalma kimerül születésnapi, baráti összejövetelekben, esetleg közös koncert- vagy színházlátogatásban. Vasárnap voltunk Four Fathers-koncerten, amit nagyon élveztünk, az ilyen típusú zenét nagyon szeretjük. Ezen kívül természetesen sok könnyűzenét hallgatunk, latin, jazz, pop, rock, minden műfajban vannak kitűnő előadók. Nagyon szeretjük a musicaleket, a Madách Színházba, illetve az Operett Színházba mindig nagyon szívesen látogatunk el.

- Ti csak a régi klasszikusokat tudtok feldolgozni, amivel mások már befutottak, vagy saját dolgokat is ki tudtok találni? (Kiscsibe19)
- Pont annyi saját számunk van, mint amennyi klasszikus feldolgozás.

- Mi a véleményetek a cigányzenéről? (ahh)
Ami jó, az jó, és hozzátartozik a zenei örökségünkhöz, kultúránk része.

- Ki a kedvenc roma zenészetek? (karl_boro)
- Lakatos Robi.

- Mit gondoltok a magyar lemezipar haldoklásáról? Gondolom, ez titeket nem annyira érint, hiszen nektek egy csomó platinátok van, de a többi zenekar nagyon nagy bajban van. Szerintetek hogy lehetne rendet rakni ezen a téren? Amúgy mi a véleményetek a Pankkk (Program a Nemzeti Kortárs Könnyűzenei Kultúráért) mozgalomról? (karl_boro)
- Még szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a lemezeink fogynak, de a haldoklás minket is ugyanúgy érinthet a későbbiekben. Sajnos nem tudjuk, hogy mi az, amit lehetne tenni, orvosolni nem tudjuk a problémát. Évről évre romlik a helyzet, azt mi is érezzük. De miután nem vagyunk üzletemberek, nem tudjuk, hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet. A különböző programokat pedig igazán hasznosnak tartjuk, mert mindenféle támogatás ráfér a kulturális életre.

Folytatás

(origo)

2005.07.04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok