30 paneltömbnyi vendég fér el az Oasis of the Seas 18 emeletén. Még park is van.
Elcsépelt kifejezés az, hogy úszó város, így el is tekintenénk attól, hogy ilyen módon jellemezzük a világ legnagyobb luxus tengerjáróját. Bőségesen tudnánk ugyanis olyan magyar városokat említeni, amelyeknek egyrészt kisebb a lakossága, másrészt jóval kevésbé fejlettek, mint az Oasis of the Seas.
Lássuk hát a szikár adatokat! A Royal Caribbean International 2006-ban röpke 1,4 milliárd dollárért rendelte meg az Oasis építését, amely három év alatt el is készült. A monstrumban 6296 utas számára jut hely, rájuk 2165 fős személyzet figyel.
A loft lakásokban bőven van hely
Ez nagyjából annyit tesz, mintha 30 darab 10 emeletes panelház összes lakóját zsúfolnánk össze egyetlen hajón. A 18 emeleten 2700 kabin osztozik. A legdrágábbak a két emeletes, nagy belmagasságú loft lakások, illetve a 150 m2-es luxuslakosztályok, amelyekhez az óceánra nyíló balkon is tartozik.
Az Oasis 100 ezer tonnát nyom, pontosan annyit, mint egy Nimitz osztályú repülőgép hordozó anyahajó. A fedélzeten hét "városrészt" különböztetnek meg, mindegyiknek más a szerepe a hajó életében. A Central Park például pontosan az, aminek hangzik: egy park. 12 ezer növény és 56 fa között sétálhatnak a vendégek - ez a legnagyobb zöldterület, amely a tengeren ringatózik. Aligha meglepő, hogy a park gondozója történetesen egy magyar férfiú.
Aztán ott van a Boardwalk "negyed" a maga hatalmas vízi amfiteátrumával. Itt a lemenő nap fényében nézhetik az utasok az előadásokat, miközben igazi tengervízben lögybölgetik testüket.
Az már teljesen természetes, hogy az Oasis fedélzetén van casino, mini golf pálya, karaoke klub, öt úszómedence, rengeteg night club, két szörf szimulátor, egy vidámpark, 25 étterem, 37 kávézó és egy bár, ahol humoristák szórakoztatják a közönséget. Nem vicc: még jégshow-t is nézhetünk a karib szigetek között ugrálva. A hajó szíve és lelke a központi promenád, ami körülbelül olyan, mint egy pláza központi sétálóutcája.
A hajó 40 kilométeres sebességgel szeli a habokat, ám a hullámzásból az utasok mit sem érzékelnek. Hatalmas tömege miatt a tengerjárót meg sem mozdítják a viharok. Talán jobb is így, hiszen a fedélzeten tetoválószalon is található, ott pedig nem szerencsések a hirtelen mozdulatok.
Central Park
A kritikusok éppen emiatt fanyalognak. Szerintük aki erre az élményre vágyik, az zárkózzon be egy luxusszállodába Las Vegasban, mert itt bizony az óceánnak nincs sok szerepe. Ahogy odabenn sétál az ember akár el is felejtheti, hogy utazik, semmit sem érzékel a tenger sós leheletéből.
Az élmény nem olcsó: a legolcsóbb jegy a Fort Lauderdale-ből (Florida) induló és Haiti mellett Nassau-t, Jamaicát, St. Maarten szigetét, valamint a mexikói Costa Mayát is meglátogató túrára több, mint 300 ezer forintba kerül, míg a legdrágább bőven négymillió forint felett van.
Blikk.hu