Ha már az időjárás nem kegyes hozzánk, kényeztesd magad te! Merev a nyakad? Tegyél rá melegítő gyógytapaszt, ez ellazítja a feszült izmokat. Fája a hasad? A meleg vizes palack enyhíti a fájdalmat és elmulasztja a görcsöt. Azonban a meleg minden egyes fajtája másképp hat. Útmutatónk segítségével megtudhatod, mikor melyiket érdemes alkalmazni.
Gőzölés
Odakint minden szürke, de attól még az arcod rózsásan ragyoghat. Hetente kétszer vegyél gőzfürdőt! Csodát tesz a fűtés miatt kiszáradt arcbőrrel. Adj 5 csepp teafaolajat 1 lábos forró vízhez. Borítsd be a fejed egy törölközővel és 10 percre hajolj a gőz fölé. A teafalolaj kitisztítja a pórusokat, a bőröd pedg feltöltődik nedvességgel, így szép sima lesz.
Ebben is segít: nátha és torokkaparás esetén szintén hasznos, mert kitisztítja a légutakat.
Szauna
A hosszú tél során az egészség megőrzéséhez fontos a rendszeres izzadás. Aki hetente egyszer szaunázik, megerősíti az immunrendszerét, és a megfázások is elkerülik majd. A szaunában uralkodó 60-90 °C-nak köszönhetően gyorsan emelkedik a testhőmérséklet, felgyorsul a sejtmegújulás és a különböző anyagcsere-folyamatok. A szaunázás közben tartott szünetek (zuhany, jeges medence) edzik a testet, erősítik a szívet és keringési rendszert. Az izzadás révén javul a bőr vérellátása, így az feszesebbé válik. Nem ajánlott viszont a szaunázás, az epilepsziások, a vese- és a súlyos szívbetegek, a heveny ízületi gyulladásban szenvedők számára.
Ebben is segít:Sportolás után megszünteti az izomlázat.
Lábfürdő
Sokáig álldogáltál a hidegben és átfáztál? Keverj össze1 evőkanálnyi mézet és folyékony szappant, 1 teáskanál vanília kivonatot és 2 evőkanál mandulaolajat, majd öntsd egy üvegbe. Egy alkalommal csak 2-3 teáskanálnyit adja a vízhez, amely ne legyen se túl forró, se túl hideg. Áztasd benne 10 percig a lábad, majd töröld szárazra, és húzz meleg zoknit! A maradék fürdőolajat, hűvös fénytől védett helyen tárold.
Ebben is segít: a mézes fürdő, amellett, hogy hidratálja a bőrt, megköti a bőrben a nedvességet, és miközben ápolja, fertőtleníti is azt.
Forró kövek
Ezt a wellneskezelést otthon is kipróbálhatod! Szerezz be 10 közepes méretű bazaltkövet, majd forró vízbe téve, mindegyiket melegítsd fel 50 °C-osra. Feküdj hasra és kérj meg valakit, hogy helyezz el a köveket a gerinced mentén! Megnyitják a test energiapontjait, az izomzat különböző pontjaira rakva, ellazítják a kezelt területeket. A hagyományos La Stone terápiában hideg márványdarabokat is használnak.
Ebben is segít: A krónikus reuma és a különböző emésztőrendszeri betegségek kiegészítő kezelésére is alkalmas.
Infravörös fény
Manapság egyre több helyen próbálhatod ki az infraszaunát, amiben elviselhető, 35-40 °C-os, száraz meleg van. A láthatatlan fény tartományába tartozó infravörös sugarak hatására felgyorsul a vérkeringés, ami jótékony hatással van a szívre és az érrendszerre. Fokozódik az anyagcsere, gorsul a salakanyagok kiválasztása, aktiválódik az immunrendszer, ellazulnak az izmok, csökken a feszültség. A pihenés az infraszaunában a fogyókúra kiegészítésére is jó.
Ebben is segít: A téli búskomorságot is elűzi, segítségével újra lendületesnek érezheted magad.
Pink.hu