Egyszer egy kollégám felajánlotta, hogy szívesen megajándékozna egy thai masszázzsal. Így kezdődött a történetem - meséli Réka. - Annyira megtetszett, hogy megtanultam a technikát, de csak azért, hogy kényeztethessem a szeretteimet. Bár a tanárom azt mondta, hivatásszerűen kellene foglalkoznom vele, nekem eszembe sem jutott váltani.
- Később ugyanazon a kollégámon keresztül a Ma-urival is megismerkedtem. Kis idő múlva aztán egy munka során bevillant egy képsor, amint ezt a fajta masszázst végzem, konkrét helyszínen, konkrét mozdulatokkal. Felkerestem a kollégámat, hogy utánajárjak, hol lehet megtanulni ezt a módszert, ám mielőtt egy szót is szóltam volna, leültetett, és részletesen elmondta, hogyan és mikor tudom megtanulni.
Tánc az asztal körül
Réka öt évvel később elkezdte tanítani a Ma-uri masszázst, aminek azért is örült, mert így összetalálkozott a számára legfontosabb három dolog: az érintés, a tánc és a tanítás.
- Akik először kapnak masszázst, azt mondják: „Ez nem is az!" Tulajdonképpen mi is csak jobb híján hívjuk így, hiszen nem az izmok átgyúrásán alapszik, bár az érintés ugyanúgy a része. A masszőr az alkarjával dolgozik az olajos testen, miközben rituális tánclépéseket tesz az asztal körül. A mozdulatok összessége egy különleges energiamezőt hoz létre, amelyben aktiválódnak az asztalon fekvő ember öngyógyító erői.
Pink.hu