HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > IT > Internet > Már a tengerek alá merülhetünk a Google-lal

t: 1675

Már a tengerek alá merülhetünk a Google-lal

A Google Ocean a térképeket úgy bővíti ki, hogy azok az óceáni fenék és a mélyben fekvő síkságok nagy területeit is felölelik. A felhasználók dinamikus vízfelszín alá merülhetnek, hogy feltérképezzék a háromdimenziós tengerfenék környezetét. A térkép emellett húsz tartalmi réteget is magába foglal, melyek információkat szolgáltatnak a világ vezető kutatóiról, tudósairól és óceáni felfedezőiről.

A San Franciscó-i bemutatón jelen volt Al Gore is. A Google reméli, hogy az új funkció egy lépéssel közelebb hozza térképszoftverét az egész földgömb teljes lefedéséhez. Gore közleményében elmondta, az új funkció a Google Earth-öt „mágikus tapasztalattá” teszi. „Nemcsak a bolygó felszínének bármely részére rá lehet nagyítani, most már be lehet hatolni a világ óceánjaiba, melyek a bolygó majdnem háromnegyedét fedik le, így olyan új csodákat lehet felfedezni, melyek a korábbi verziókkal nem voltak elérhetőek”.

A bolygófelszín megközelítőleg hetven százalékát víz borítja, mely a teljes élővilág közel nyolcvan százalékának ad otthont, és eddig kevesebb, mint öt százaléka van feltérképezve. A Google Oceans célja lehetővé tenni, hogy a felhasználók meglátogathassák az érdekesebb helyszínek némelyikét – mint a víz alatti vulkánokat -, emellett videókat nézhessenek a tengeri élővilágról, a hajóroncsokról, és a kedvelt szörf- valamint búvárhelyekről.

Az új funkciók Sylvia Earle oceanográfus és több mint huszonöt óceánokkal foglalkozó tanácsadóból valamint kutatóból álló bizottság segítségével jött létre. Slyvia Earle, a National Geographic Társaság felfedezője szerint az új funkciók életre keltik a Kék Bolygót. „ Nem tudok ennél hatékonyabb módszert arra, hogy ösztönözzük a bolygó kék szíve iránti tudatosságot és törődést, mint az új Ocean funkció a Google Earth programban. Ez az első alkalom, hogy bárki – a kíváncsi gyerektől a komoly kutatóig – teljesen új szemmel láthassa a világot, és annak egészét”.

A szárazföldi térképeket illetően is történtek frissítések, többek között GPS-es nyomkövetés, virtuális időutazás – melynek során a felhasználók műholdast felvételekkel vizsgálhatják meg a változásokat –, emellett narrációval ellátott túrák a Google Earth ábrázolások és tartalmak között. Frissítették a Mars 3D szekciót is, így ha a felhasználók már eleget megtudtak a Kék Bolygóról, még mindig megvizsgálhatják a Vöröset.


Forrás: hirado.hu/BBC

2009.02.04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok