HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > UTAZÁS > Európa > Kísértetkastélyok Európában

t: 1933

Kísértetkastélyok Európában

Az ódon kastélyok évszázadok óta lenyűgöznek minket titokzatosságukkal, bárhol legyenek is a világon. Az európai kastélyok nagy részéhez mítoszok, különféle hátborzongató történetek kapcsolódnak, legyen szó boszorkányokról, vámpírokról, vagy szellemekről. A Hotel Club Travel listája alapján jöjjön az öt legfélelmetesebb kísértetkastély az öreg kontinensről.


A Bran kastély, Erdély

Mélyen bent a Kárpátok legzordabb hegyei között található a több mint ezeréves törcsvári kastély, amit "Drakula kastélyként" is emlegetnek, annak ellenére, hogy nincs sok köze a Drakulaként elhíresült, kegyetlenkedő Vlad Ţepeş havasalföli vajdához. A közhiedelem mégis Tepeshez köti az építményt, aki különösen hírhedt volt változatos kínzási módszereiről. Repertoárjába tartozott a karóbahúzás, a végtagok felaprítása, a megvakítás, vízbefojtás, és az elevenen elégetés vagy megfőzés. Mindenesetre a Vlad korabeli kínzóeszközök, amiket a nagyközönség is láthat a kastély múzeumában, remek táptalajt nyújtanak a rémtörténeteknek, akár Tepesről, akár az egykori áldozatok épületben bolyongó szellemeiről.


Dragsholm Slot, Dánia

A 12. században épített Dragsholmot mindig előkelő családok lakták, csak a huszadik században alakították át szállodává. A kastélynak három visszatérő „vendége” van: a Szürke Hölgy, egy fényes fehér hölgy, és Bothwell grófja. A Szürke Hölgyet egy hajadon lánynak tartják, aki szolgálóként dolgozott a kastélyban, míg a fehér nő az egyik tulajdonos lánya, akit apja rajtakapott egy rangján aluli emberrel, és büntetésből az épület pincéjében levő várbörtönbe zárta. Mikor 1930-ban az új mosdókat építették, a munkások valóban találtak egy fehér ruhás csontvázat a falban.

Bothwell grófja nem volt más, mint a kivégzett skót királynő, Stuart Mária férje. A férfira borzalmas sors várt: élete utolsó tíz évét egy oszlophoz láncolva töltötte a dániai kastélyban, végül elborult elmével halt meg. Később amerikai parapszichológusok is vizsgálták a helyet, és nagy erősségű elektromos aktivitást észleltek egyes helyeken.


Windsor-kastély, London

A királynő otthonául is szolgáló, több mint 900 éves épületről az a hír járja, hogy tekintélyes múltból bizony itt ragadt néhány kísértet: egyesek állítják, hogy látták VIII. Henriket a hallon átsétálni, és többen hallottak lépteket és sóhajokat, nyögéseket az épület folyóiról. De látták már I. Erzsébet királynőt is fekete köpenyben a Királyi Könyvtárban. Buckingham első hercege Sir George Villiers pedig a kastély hálószobáinak állítólagos látogatója.


Ballygally-kastély, Írország

Az 1625-ben épült kastély ma már szállodaként üzemel, állítólag egyik régi úrnője, Lady Shaw időnként felbukkan az épületen belül, és különösen szeret kopogtatni a hotelszobák ajtajain, és pompásan szórakozik, mikor a vendég, ajtót nyitván, senkit nem talál a folyosón. Az biztos, hogy a Ballgally mindemellett Pazar kilátást biztosít az Antrim hegységre, és az Ír-tengerre.


Edingburgh-kastély, Skócia

Egy kialudt vulkánra épül Skócia egyik leghírhedtebb, 800 éves kastélya, ami a skót történelem központi helyszíne is egyben. Amikor Edinburghot szinte teljes egészében kiirtotta egy pestisjárvány, a városatyák úgy döntöttek, hogy új várost építenek a régi romjaira. Az Underground City-t, azaz a földalatti várost csak 1990-ben tárták fel, szinte teljesen épen maradt. A renoválás során többen is beszámoltak arról, hogy egy láthatatlan, jeges kéz markolta meg a csuklójukat és ismeretlen eredetű fényeket láttak, valamint azonosíthatatlan hangokat hallottak a talaj alól.


blikk.hu

2008.10.30

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok