Kevésbé kívánatos, ha állapotos
Teljesen normális, ha terhesség alatt elpárolog a nőből a szexuális vágy. A kedvvesztettség és a kegyvesztettség 1 -3 hónapig, maximum egy évig tart. De ez teljesen normális folyamat. A szexuális vágy alábbhagyásának különböző okai lehetnek. Például a prolactin megnövekedése (az egy olyan hormon, ami a libidó működését csökkenti), a baba fejlődése, az át nem aludt éjszakák száma, a terhesség és a baba gondozásából származó kimerültség, stb.
Számtalan olyan ok lehet, ami a szexuális vágyat kitörli a nőkből, és csak a feladataikra tudnak koncentrálni. Arról nem is beszélve, hogy a nő teste teljesen átalakul. A férfiakat ezzel bonyolult feladat elé állítják. Mindkettőjük számára ez nehéz időszak. Szerencsésebb helyzetben vannak azok a nők, akik a terhesség alatt is kívánják a szexet. Ezek a kapcsolatok jobban átvészelik ezt az időszakot.
A férfiaknak viszont meg kell érteniük, hogy a nők ilyenkor nem azért nem szexelnek velük, mert nem kívánják őket, hanem mert a testük biológiája ezt mondja. A baba születését követően ismét hamar helyreáll a nőkben a hormonszint, és így ismét egészséges libidóval, és nagy vággyal vágnak bele a szexbe.
Az idő múlása és a szex utáni vágy
Már rég óta együtt vagytok, még mindig éreztek egymás iránt valamit, de a szex az idő közben elmaradt, már nem is vágytok egymásra?
Teljesen normális, hogy a szexuális vágy az idők folyamán elpárolog, eltűnik, mintha nem is lett volna, ha már sok éve éltek párkapcsolatban. Ez persze nem azt jelenti, hogy kevésbé szeretitek egymást. Előfordulhat, hogy kívánod a szexet, a lenyűgöző érzést, az orgazmust, de nem kapod meg, csak vágysz rá, elvonási tüneteid vannak, sóvárogsz, és mégis nélkülözöl. A partnered pedig elmegy melletted, és észre sem veszi, hogy te milyen nagyon vágysz rá.
Egy kapcsolat elején persze mindkét fél a szexualitást helyezi előtérbe. Ekkor még elválaszthatatlanul éltek egymással, és a legkisebb távolság is nagy vágyakat gerjeszt bennetek. Ekkor még nem kell a közös jövőt tervezni, ezért sokkal felszabadultabban tudtok egymáshoz viszonyulni. Ám akkor, amikor szóba kerül a közös jövő, a libidóra mintha rácsapták volna az ajtót. Ekkor rendszerint elhangzik a kérdés: biztosan ezt szeretnétek csinálni? Abszolút biztonságban érzitek magatokat? Ez az elbizonytalanodás a jövőt illetően minden esetben a libidóra vezethető vissza.
Idővel minden kapcsolat stabilizálódik. A szexualitás a háttérbe kerül. A vágy átalakul, és egy biztonságos kapcsolattá válik, ami alkalmas, hogy hosszútávon egy mély, és kétoldalú kapcsolatot eredményezzen.
A féltékenység – a kedv – mutató
A nélkülözés kedvet csinál. Ha kiteszed magad annak, hogy szinte száz százalékig ragaszkodsz a másikhoz, kiszolgálod, mindent megadsz neki, ám a partnered némi szabadságra vágyik, nem ragaszkodik hozzád annyira, te biztos, hogy gyanakodni kezdesz, elbizonytalanodsz magadban majd a másikban, és féltékeny leszel. És végül szembesülsz a ténnyel, hogy leírt, és már végleg elvesztetted.
Ebben a pillanatban szembesülsz azzal, hogy milyen sokat jelentett neked, és mennyire hiányzik. Egy pillanat alatt jössz rá, hogy végleg elvesztett és te egészen elvesztetted. Ez az az állapot, ami stimulálja a libidód, és a szexuális vágyad. Rájössz, milyen sokat is jelentett neked, még mindig szükséged van rá, vagyis pontosabban arra az érzésre, amit nyújtani tudott számodra. Kívánod. Ez egy abszolút természetes és klasszikus reakció. Ennek a vágynak a hatalma meglepően nagy és erős lehet.
Mi blokkolhatja?
Egy egészségügyi probléma, egy gyógyszer, de egy párkapcsolati probléma is blokkolhatja a szexuális vágyat. Összességében: a környezetünk határozza meg a libidónkat. De a szexuális vágyainkat más, nagyon erős érzelmi benyomások is befolyásolhatják. Ilyen lehet például az erős félelemérzet, vagy a mély és hosszantartó harag. Egy nagy megrázkódtatás, ami befolyásolja a pár életét, egyenesen megöli a libidót. Ha a szexuális vágyad közelít a nullához és semmilyen egészségügyi problémád nincsen, akkor fel kell tenni a kérdést: „El tudom viselni a partneremet? Ha nem, akkor miért nem? Mi az oka?„ Ez az egyszerű kérdés gyakran rávilágít arra, hogy miért nem működik a párkapcsolat, miért nincs kedved a szexhez.
rtlklub