MAGAZINOK > AUTÓ-MOTOR > Motoros hírek > Valentino Rossi a MotoGP világbajnoka!

t: 3027

Valentino Rossi a MotoGP világbajnoka!

Egy futammal a zárás előtt kilencedik világbajnoki címét szerezte meg Valentino Rossi: az olasz fenomén a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Malajziai Nagydíján az első helyről indult és a harmadikon ért célba a MotoGP-ben.

A legendás "46-os" 1997-ben a 125 kcm-esek között nyerte első bajnokságát és tavaly a nyolcadikat. Urbinóban született és február 16-án ünnepelte a 30. születésnapját.

Rossi a futam előtt 15 versenyen összesen 270 pontot gyűjtött, míg egyetlen riválisa - és egyben csapattársa - a spanyol Jorge Lorenzo 232-t. Ez azt jelenti, hogy amennyiben az olasz versenyző az első négy hely valamelyikén végez, már övé a kilencedik vb-aranyérem.

A Maláj Nagydíjon végül a Doktor megelőzte riválisát: Lorenzo negyedikként ért célba. Talmácsi Gábornak egyetlen vetélytársát sikerült megelőznie, így a 14. lett, 2 vb-ponttal gyarapítva gyűjteményét. Győzött az ausztrál Casey Stoner, második lett a spanyol Dani Pedrosa