MAGAZINOK > AUTÓ-MOTOR > Forma 1 > Sato új pályacsúcsot állított fel

t: 1664

Sato új pályacsúcsot állított fel

Csütörtökön a BAR uralta a franciaországi Paul Ricard-t, melynek 3E jelű konfigurációján Takuma Sato új pályacsúcsot állított fel.

A zavartalan időjárási körülmények között Sato 1:02.839 alatt teljesítette a 3818 méteres távot, mintegy 0.254 másodperccel előzve meg csapattársát, Jenson Buttont, akit a nap folyamán egy motorhiba hátráltatott. A három forduló után is pont nélkül álló BAR az imolai bevetésre szánt, új aero-csomaggal kísérletezett.

A harmadik helyet a hosszú etapokat teljesítő Antonio Pizzonia foglalta el, a Williams tesztnapja azonban nem volt zavartalan, Nick Heidfeld háta ugyanis az 1-es számú kanyarban végrehajtott hirtelen ellenkormányzás közben megrándult, neki ezért már 7 kör után be kellett fejeznie a munkát.

A Toyota két tesztpilótája különböző programokat bonyolított le. A 4. leggyorsabb kört futó Olivier Panis a TF105-tel tovább próbálgatta a szokatlan imolai kerékvetőkhöz igazított felfüggesztést, Ricardo Zonta pedig egy új diffúzort próbált ki. Az új első szárnyat ugyan nem sikerült legyártaniuk a Paul Ricard-i tesztre, San Marinóban ennek ellenére be fogják vetni.

A Toyoták közé Giancarlo Fisichella férkőzött be a Renault R25-tel, megelőzve Franck Montagny-t, aki 9. lett.

A tegnapi leggyorsabb Pedro de la Rosának ma nem volt szerencsés napja: műszaki problémák sorozata miatt csupán 89 kört tett meg, a McLaren MP4-20 beállításainak finomhangolásán munkálkodó Alex Wurz viszont nagyobb távot tudott teljesíteni.

A legszorgalmasabb mégis az indiai Narain Karthikeyan volt, ő nem kevesebb, mint 183 kört teljesített a Jordannel - a legjobb eredménye azonban így is 1.8 másodperccel elmaradt de la Rosáétól.

A Toyota, a BAR és a Williams ezzel befejezte a tesztelést Paul Ricard-ban, mivel a holnapra jósolt esőben nem akarnak elvesztegetni egyet a 30 értékes tesztnap közül.

A Ferrari eközben a többiektől távol, Fioranóban és Mugellóban folytatta a tesztelést. Michael Schumacher ma átment Fioranóba, ahol egy F2005-tel a beállítások hangolására és a Bridgestone gumik tesztelésére összpontosított. 139 kört tett meg, a legjobb ideje 57.651 volt.

Mugellóban pedig Rubens Barrichello egyedül dolgozott, ő - szintén egy F2005 volánjánál - 86 kört húzott le (11-et a pálya rövid változatán), 1:21.303-as legjobbat produkálva.