HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZIN > IT > Internet

A Pannon vezérigazgatója földtől elrugaszkodottnak tartja, hogy a jövő évi költségvetés-tervezet a mobilinternet-szolgáltatásra alkalmassá tett 900 MHz-es frekvenciák várható értékesítésétől 20 milliárd forintos bevételt vár. A mobilszolgáltató élére áprilisban kinevezett, a Telenor bangladesi leányvállalatától érkezett Anders Jensen a blogjában [1] azt írja, hogy ez az összeg erősen túlbecsültnek látszik. "Tavaly, amikor ezt a frekvenciát több más frekvenciával együtt meghirdették, az állam által elvárt minimális összeg 100 millió forint volt, ám nem akadt reális piaci szereplő, aki ennyit kínált volna érte.”
Egy kis odafi gyelésselelfogadható szintre csökkenthetjük a beszerzéssel járó kockázatot
A webes kereső és a Gmail mellett még számtalan hasznos szolgáltatást kínál ingyen! Ezek közül válogattunk a sorozat befejező részében.
Az online játékok kalózverzióit futtató szerver gazdája bosszút akart állni az üzletét ellehetetlenítő konkurenseken, de a válaszcsapás túl jól sikerült, és a túlterheléses támadás alatt hat kínai tartományban omlott össze az internet.
A Facebook frissítette a szabályzatát [1], méghozzá a saját felhasználóinak szavazását figyelembe véve - ez egy aránylag új kezdeményezés, ami azt tűzte ki célul, hogy az oldal működése demokratikusabb legyen.
Egyetlen júzert akartak elhallgattatni csütörtökön a Twitter támadói, de 30 milliót sikerült. Egy Oroszországot élesen kritizáló grúz blogger volt a célpont, az ő profiloldalait támadták Twitteren, Facebookon, és a Google több oldalán is.
Íme azok a praktikák, amelyek segítségével gyorsabban megtalálod a neten, amire kíváncsi vagy.
Jó pár hete megjelent már a Microsoft új keresője, a Bing, mára lecsengett a százmilliós reklámkampány, megkopott az újdonság ereje, a puszta kíváncsiság nem hoz új júzereket; most már csak azzal nyerhet további pozíciót az eddigi pár százalékos részesedés mellé a kereső, ha tényleg jobb a Google-nél. De nemcsak jobb, hanem annyival jobb, hogy az erősebb legyen a Google adujánál, a megszokásnál.
Nem steampunk-víziókról és gibsoni virtuálterekről van szó, csak arról, milyen modell mentén alakul majd az internet jövője a következő néhány évben, talán egy évtizedben. A Google-féle paradigmát mindenki ismeri, hiszen abban élünk. És ha az egész internet egyetlen közösségi szájt lesz? Vagy egy óriási sms-küldő fal? A szándék már megvan.
Sokáig úgy volt, hogy a hirdetésalapú modell válik be az online sajtónak, de jött a gazdasági válság, a reklámbevételek elmaradnak a várttól, és most mindenki a fizetős tartalmat erőlteti a Financial Timestól a Valley Morning Starig. Vége az ingyennetnek?
Vakok és gyengénlátók tanulhatnak internet használatot Békéscsabán. A vakok és gyengénlátók helyi egyesülete csaknem két millió forintot nyert a miniszterelnöki hivatal egyik pályázatán - erről csütörtöki békéscsabai sajtótájékoztatóján számolt be az egyesület. Az internet használat a kapcsolattartásban, ügyintézésben és például a szabadidő szervezésében segíti a látáskárosultakat.
A YouTube-ból már kisajtolt pár millió dollárt szerzői jogdíj címszóval az Artisjus amerikai testvére, és most a felhasználókat venné célba, akik a saját oldalaikra beágyazott videókat tesznek ki.
A világ egyik legjobban behálózott városa Stockholm, már most több mint egymillió kilométernyi üvegszál van a földalatti kábelcsatornákban. Az infrastruktúra a városé, mert ez biztosít versenyt és megfizethető szolgáltatást.
Egész tavasszal, meg a nyár eddig eltelt heteiben szokatlan csend volt a böngészők világában, már-már kezdett hiányozni a nyilatkozatháború, amikor a fejlesztők naponta licitálják túl egymást a fellengzős szövegeikkel, meg a saját tesztprogramjaik által produkált látványos mérési eredményekkel. Aztán június közepén egyszer csak visszatért az élet a régi kerékvágásba: először a február óta bétatesztelt Safari 4-ből jött ki a végleges verzió, aztán az Opera 10 jött a web 5.0 feliratú zászlót lengetve, végül, július elsején megérkezett a Firefox 3.5 is. Már megint mindenki azt állítja, hogy az ő böngészője a legjobb, legszebb és leggyorsabb, ideje igazságot tenni.
Az Opera Unite szervert faragna minden pécéből és privát fájlmegosztó-médiastreamelő központot minden böngészőből. Az ötlet remek, de lehet hogy a hackerek jobban örülnek neki, mint az egyszeri felhasználók.

Első Előző Következő Utolsó