HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZIN > NŐI > Család

A címben megfogalmazott kérdéssel kapcsolatban a köztudatban különböző nézetek, hírek terjedtek el. A kiadványokban különböző intervallumokat olvashatunk. A legelső és legalapvetőbb szempont, hogy az anyatej eltarthatóságáról csak akkor beszélhetünk, ha az anyatejet megfelelő körülmények között (fertőtlenített eszközzel) steril vagy fertőtlenített edénybe fejték le.
Ha minden szoptatás után mérjük a szopott mennyiséget, könnyen sikerül eldönteni, ha csökken a tej mennyisége. Ha nem mérjük, de észrevesszük, hogy a baba elégedetlen etetés után, sírdogál, nem megfelelő a gyarapodása, gondolnunk kell arra, hogy a baba szopna ugyan, de csökken az anya tejmennyisége.
Kevesen tudják, hogy az anyatej mind összetételében, mind mennyiségében folyamatosan alkalmazkodik a csecsemő igényeihez. Emiatt fontos, hogy a gyermek az édesanyja tején nőjön fel.
Néhány nappal a szülés után elérkezik az a pillanat, amikor a család az újszülöttel hazaindul a kórházból.
A baba születését követő napokban kevés dolog tudja úgy lázba hozni az újdonsült mamákat, mint az attól való félelem, hogy lesz-e elég tejük a gyermek táplálásához, egyenletes fejődéshez.
A tejet a mell szövetében elszórtan elhelyezkedő tejmirigyek termelik. E mirigyek váladéka kis, zacskószerű kamrácskákban gyűlik össze, és a tejvezetéken halad lefelé a vezetékek orsószerűen kitágult alsó részeibe, amelyek a mellbimbó udvarában találhatók.
Az anyatejes táplálás minden szempontból a legideálisabb a babának, ezért amíg csak mód van rá, addig szoptasson az anya, de a baba 6 hónapos koráig mindenképpen ajánlott.
Sokan hallottak már az Apgar-értéktől, mégis kevesen tudják, mi is az valójában
Az újszülött bőre fontos a hőszabályozásban, a fertőzésekkel szembeni védelemben és a külvilághoz való alkalmazkodásban.
A pelenka-dermatitisz nem más, mint a pelenkával fedett tájon különféle tényezők hatására létrejövő bőrgyulladás.
Diéták és trükkök Számos betegség és átmeneti állapot létezik, amikor egy vagy több élelmiszer fogyasztását kerülni kell. A diéta hatására elmúlnak a tünetek, s a gyerekek az ételallergiát jó eséllyel ki is növik. Ám az étrend összeállítása nem könnyű feladat, komoly nyomozómunkát és szülői leleményességet kíván.
Különböző tippek és taktikák vannak, hogyan segíthető elő a tejtermelés. ezt a süti receptet érdemes kipróbálni a szoptatos anyukáknak.
március 21. – április 20.
A kisbabák számára az a legjobb, ha hat hónapos korukig csak anyatejet kapnak, s még további fél évig ez az értékes, tápláló, élő és éltető anyag marad fő táplálékuk. A szoptatás folytatása pedig legalább kétéves korig ajánlatos. Sokszor mégsem alakul így. Lássuk a leggyakoribb okokat!
Van, aki előre tart a testvérféltékenységtől, mások nem is foglalkoznak vele, legföljebb besorolják a többgyerekesek – amúgy is kalandos – életének természetes velejárói közé.

Első Előző Következő Utolsó