HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Ismét támad a tél: nem okozott fennakadásokat a visszatérő hó

t: 304

Ismét támad a tél: nem okozott fennakadásokat a visszatérő hó

Az országban sehol sem okozott komoly fennakadásokat a havazás, de az éjszaka és hajnalban lehullott hó több megyében lelassította a közlekedést. Budapesten jól járhatóak a főútvonalak, az autóbuszok reggel menetrend szerint elindultak.

Tíz centméternyi friss hó esett a Mátrában és a Bükkben keddről szerdára virradó éjszaka; ennek ellenére minden út járható Heves megye hegyvidéki körzeteiben is. Lelassult a közúti közlekedés Győr-Moson-Sopron megyében, mivel 5 és 15 centiméter közötti hó esett. Vas megyében az ónos eső nehezíti a közlekedést, az utak síkosak, a forgalom lelassult, de folyamatosan lehet haladni.

Szabolcs-Szatmár-Beregben 4 - 6 centiméternyi hó esett, ezért átlagosan 15-20 percet késnek a helyközi autóbuszok és a vonatok. A dél-alföldön is havasak, hókásásak az utak, de mindenhol járhatók. A közútkezelő gépjárművei folyamatosan dolgoznak.

Budapesten ismét téli útviszonyok vannak, szerda hajnalig 5-6 centiméternyi hó hullott le, de a főútvonalak jól járhatóak. A közterület-fenntartó továbbá arra kéri a magánház-tulajdonosokat, házkezelőségeket, hogy az ingatlanjaikhoz tartozó járdákat tisztítsák meg a hótól, síkosságmentesítsék a gyalogosbalesetek elkerülése érdekében.

hirado

2006.02.08. 11:20

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek