
Sokan nem akarnak fizetni a fürdőzésért, és elhagyatott bányatavakat keresnek, nem törődve azzal, hogy az életüket veszélyeztetik.
Spórolnak és inkább kockáztatnak. Sokan tiltott helyekre járnak fürdőzni a kánikulában. Aki például bányatavakban és tiltott folyószakaszokon fürdik, az nemcsak szabálysértést követ el, az életét is veszélyezteti – hangzott el a Duna Televízió Híradójában.
Kisgyerekes családok is kijárnak fürdeni a Budapest környéki bányatavakhoz, a kánikulában sokan mennek tiltott fürdőhelyekre. Az Omszki tóban sem szabad fürdeni, mégis vannak akik azt választják a drága strandok helyett.
A vízirendőrök naponta többször ellenőrzik a Dunát. Itt nemcsak veszélyes fürdeni, de a folyó vizétől bőrfertőzést, hányást és hasmenést is lehet kapni, ám ennek ellenére többen nyakig megmártóznak benne. A tiltott helyen való fürdőzésért akár 50 ezer forintos bírság is kiszabható.
Egy olyan részen, ahol nem annyira veszélyes, hogy valaki belemegy térdig-bokáig a vízbe, akkor általában figyelmeztetik és kiküldik a vízből, de ha már úszik, akkor nagy valószínűséggel számíthat helyszíni bírságra, és feljelentés lesz belőle – magyarázta Fekete Tamás, a Budapesti Vízirendészet parancsnoka.
Dunaharasztihoz közel van egy bányató, itt is tilos fürdeni, ennek ellenére a tóhoz közeli parkolóban naponta 500 forintért lehet parkolni.
A rendőrség razziát indított a tiltott helyen fürdőzők után az elmúlt napokban a Borsod megyei bányatavaknál is. A megyében már idén többen is vízbe fulladtak, mert tiltott helyen fürödtek. Legutóbb egy 50 éves férfi halt meg a Mokcsa-tóban, pár nappal ezelőtt pedig egy fiatal fiú merült el a Hernádban.
hirado
2012.06.30. 16:03