
"Annak elvi kockázata, hogy utcai rendbontások legyenek, 2006 ősze óta sajnos fennáll. Azt viszont nem gondolom, hogy most komolyan kellene ettől tartani" - fogalmazott a tárcavezető.
Hozzátette, azóta ugyanis kiderült, hogy a magyar társadalom jelentős része nemhogy nem kedveli, hanem kifejezetten rosszul viseli a politikai véleménynyilvánítás józan határokat átlépő formáit. "Emiatt a demokratikus politikai erőknek az összes parlamenti pártot ennek tekintem nem fűződik érdekük ahhoz, hogy ilyesmibe torkolljanak a rendezvényeik" - fejtette ki.
Sok minden történt 2006 óta a jogalkotásban is. Törvények sora született, amelyek megerősítették az állam képességét az ilyen jelenségekkel szembeni fellépésre - mondta.
Kósa Lajos (Fidesz), Debrecen polgármestere szeptember 28-án jelentette be, hogy a Parlament előtti tüntetésre hívják fideszes önkormányzati vezetők a polgármestereket, az önkormányzati képviselőket, bizottsági tagokat és alkalmazottakat, hogy "közösen demonstráljanak az utóbbi húsz év legveszélyesebb költségvetése ellen, amely az önkormányzatokat véglegesen padlóra küldheti".
A tüntetéshez a Munkástanácsok Országos Szövetsége is csatlakozott.
A BRFK tájékoztatása szerint a rendezvény biztosítása miatt ma 14 óráig járművel tilos megállni a Kossuth téren a Vértanúk tere és a Szalay utca között, valamint az Alkotmány utca mindkét oldalán a Kossuth tér és a Honvéd utca között.
A rendezvény érinti a BKV egyes járatait is: 10-14 óra között a 70-es és 78-as trolibuszok nem mennek be a Kossuth térre, hanem a Kozma Ferenc utcánál megfordulnak, a 2-es villamos úgynevezett északi ága pedig csak a Havas utca és a Kossuth téri metrómegálló között közlekedik. A rendezvény érinti a 115-ös autóbusz útvonalát is, itt azonban megállót nem hagynak ki a járatok.
hirado
2009.10.10. 11:16