HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > 78 postást elbocsátanak

t: 352

78 postást elbocsátanak

A Magyar Posta Zrt. 78 ember leépítését jelentette be Komárom-Esztergom megyében, a postásoknak a kistelepülések postáit vállalkozásba adó Postapartner-program keretében belül mondtak fel - erősítette meg a vállalat szóvivője.

A leépítési szándék nem okoz minden esetben munkanélküliséget, mert a postától távozó dolgozókat legtöbbször továbbfoglalkoztatja a Postapartner-program vállalkozója - tette hozzá Tomecskó Tamás.

Az első bejelentés 82 főről szólt, közülük 24-en a kisbéri térségben teljesítenek szolgálatot, ahol a bakonyaljai falvakban különösen magas a munkanélküliség. A postavezetőket és kézbesítőket rendes felmondással bocsátják el, a folyamat február végén fejeződik be.

A szóvivő jelenlegi információi szerint országosan 503 ember munkaviszonya szűnik meg a Magyar Postánál a Postapartner program miatt, de a tényleges számok folyamatosan változnak, attól függően, hogy a postát üzemeltető vállalkozók a pályázat elnyerése után szerződést kötnek-e a vállalattal, vagy sem.

hirado

2009.10.06. 13:24

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek