HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > AKI A VIRÁGOT SZERETI... > Ötletparádé > Karácsonyi koszorúk

t: 1768

Karácsonyi koszorúk











Az örökzöld koszorú, amelyet a főbejárati ajtóra erősítenek karácsonykor, először az Egyesült Államokban vált népszerűvé. Az adventi koszorúnak ezt a változatát skandináv telepesek hozták magukkal az Új Világba. Eredete a karácsony sok más szimbólumához hasonlóan a pogány időkbe nyúlik vissza.

A legkedveltebb örökzöldek a magyal vagy Krisztus-tövis, a vadborostyán és a fagyöngy. Mindegyikre jellemző, hogy az egyébként terméketlen évszakban, télen hozza termését. A fagyöngy különleges helyet foglal el az örökzöldek között. Az egyház nem nagyon szerette, mert a pogányok egyik nagy kedvence volt. Ezért főleg az otthoni díszek része. Kedves szokás alatta megcsókolni egymást. Annyi csókot szabad váltani, ahány bogyója van a koszorúnak vagy csokornak. Csókolózás után egyes helyeken a bogyókat eltávolítják.

Ajtót díszítő karácsonyi koszorú bármiből készíthető. Eredetileg egyszerű örökzöldből kötötték. Ma már anyagának és díszítésének csak a képzelet szab határt. Mivel ez nem igazi adventi koszorú, nem szükséges négy gyertyát tenni rá. Nagyon szép koszorú készíthető például olajfa vékony ágaiból. Tobozokkal, arany gombával, bogyós termésekkel, de akár mikulásvirággal is díszíthető. Vadborostyánnal körbetekerve, aranyozott levelekkel dekorálva kedves látványt nyújt. Ez a koszorú előre elkészíthető, csak a borostyánt kell az ünnep napján rátekerni.

A druidák azért akasztottak fagyöngyöt és zöld gallyat az ajtajuk fölé, hogy kiengeszteljék az erdők szellemeit. Téli napfordulós ünnepeikre örökzöld díszeket készítettek a kelta és a teuton törzsek is. Papjaik szerint a fagyöngy szent és ezért amulettként adták az emberek kezébe. Egy középkori hiedelem szerint pedig a fagyöngy elűzi a boszorkányokat.

A karácsonyi örökzöld dekorációk általában Szentestétől Gyertyaszentelőig, február 2-ig maradhatnak a helyükön. Rosszat jelent, ha korábban teszik ki, vagy később távolítják el őket.

(nana.hu)

LINKAJÁNLÓ
Alternatív gyógymódok

Egészség - orvos

Szépségápolás

Táplálékkiegészítők

Bio

Recept ABC

Vegetáriánus

Dísznövények

Világörökség





2006.12.04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok