Ha a tengerben lubickolunk, nem is sejtjük, milyen luxusterápiában részesítjük testünket. Pedig minden vízben töltött perc aranyat ér szépségünk fokozása szempontjából. Most megmutatjuk, mi is van a tengerben, amitől mindenki szebb lesz a nyaralása végén.
A tengeri só
A sós tengervíz ásványi anyagai relaxálják az izmokat, megnyugtatják a bőrt, miközben javítják természetes nedvességtartalmát. A tengeri só, ha bőrünkre dörzsöljük, eltávolítja az elhalt sejteket, használata után bőrünk rugalmas és selymesen sima lesz.
Tipp: Luffaszivaccsal is alkalmazhatod, így még hatékonyabban élénkíti a vérkeringést.
A tengeri só sokoldalú hatása fokozatosan bontakozik ki. Egyrészt a bőr szerkezetét szilárdítja, mert a tengeri só vizet von el anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt. Ráadásul a stressz elleni ásványi anyag, a magnézium a bőrön keresztül a szervezetbe hatol és pompásan ellazít.
Peeling tengeri sóval
A bőr megszabadul a rárakódott faggyúmaradványoktól, így a tengervíz hatóanyagai is könnyebben beszívódnak. A tengeri só különösen sok magnéziumot tartalmaz, amely élénkíti a bőr anyagcseréjét. Peeling közben a bőrt és a kötőszövetet is masszírozza, a szürkés szarupikkelyeket pedig leradírozza.
Tipp: Hetente egyszer-kétszer zuhanyozás előtt körkörös mozdulatokkal dörzsöljünk bőrünkbe tengeri sós hámlasztókrémet vagy nedves tengeri sót. Először kezdjük a jobb láb talpától, s haladjunk egészen a combig, majd a másik lábon ugyanígy. Ezután a bal, majd a jobb kar következik, felfelé haladva. A hasat az óramutató járásával megegyező irányú mozdulatokkal, a dekoltázst és a nyakat felfelé haladva masszírozzuk.
Igyál és igyál
1. Az embernek nyáron legalább 2,5 liter vizet kell meginnia. Ennyi távozik ugyanis naponta a szervezetéből a lélegzés, az izzadás és a pisilés során. Ha túl sokat iszol, előfordulhat, hogy a veséd nem tudja feldolgozni a plusz vízmennyiséget.
2. Nagyon egészséges, ha ásványvizet iszol, ugyanis a benne lévő ásványi anyagokkal és nyomelemekkel pótolhatod azt a mennyiséget, amelyet kiizzadtál magadból.
3. Vigyázz! A nagyon hideg víztől könnyen megfázhatsz, a jeges italok pedig lassítják a vérkeringést.
4. Kitűnő indiai tipp, ha a nagy melegben nincs étvágyad: minden étkezés előtt igyál meg egy pohár meleg vizet. Ez felpezsdíti a vérkeringésedet, növeli az étvágyadat, és jobban meg tudod emészteni az ételt.
Fürdő tengeri sóval otthon
Gyakran érezzük, hogy testünk estére elfárad, pórusainkat szinte eltömíti a por. Ilyenkor érdemes egy kellemes sós fürdőt venni. Egy kádnyi meleg vízben fél kilogramm sót oldunk fel. Tíz percig élvezzük a só okozta kellemes pezsgést. Eközben persze az ásványi anyag dolgozik: elősegíti a káros méreganyag bőrön keresztül történő távozását és élénkíti a bőrlégzést. A kúrát semmiképpen ne végezzük 20 percnél tovább, s hetente csak egyszer ismételjük meg. Mivel a só „lehúzhatja” vérnyomásunkat, ezért kiszálláskor óvatosan mozogjunk, hiszen megszédülhetünk.
Tipp: A tengerparti üdülést úgy is „prolongálhatod”, hogy fél kiló tengeri sót szórsz a kádba. A vízhőmérsékletet állítsd 36 fokra. Hunyd be a szemedet, és merülj el benne.
A gyógyító tengeri iszap
Nem véletlen, hogy az ókori görögök és rómaiak szívesen alkalmazták a tengeri iszappakolást egészségük megőrzése érdekében. Már akkor ismert volt a wellnes fogalma, csak nem így nevezték. Ma már mi is tudjuk, hogy a gyógyító iszap megkönnyíti, fokozza és élénkíti az anyagcserét, megnyugtatja az idegrendszert, kedvezően befolyásolja a sejtműködést és pozitívan hat szervezetünkre. Az iszap a tengerbe kerülő üledékes agyagrétegekből keletkezik. A tenger vizéből ásványi anyagokat nyel el. Hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket, az elhalt sejteket a bőrről. Reumatikus panaszok, gyulladásos ízületi betegségek, mozgásszervi megbetegedések kezelésére is alkalmas. Nyugtatja az idegrendszert és fájdalomcsökkentő hatással van a szervezetre.
Tudnivalók a vízről
1. Víz nélkül semmi sem működik. Testünk 60%-a víz, tehát a teljes anyagcsere és a sejtjeinkben zajló minden folyamat igényli a vizet, hogy működni tudjon.
2. A tengervíz ásványi anyagokban és oxigénben gazdag: a bőrön keresztül frissíti a szerveztet.
3. Úszás vagy vízi torna közben a víz lágy hullámzása masszírozza az egész testet. Ellazítja az izmokat és a szöveteket, így védi az ízületeket.
Iszapos fáslizás
A narancsbőr ellen egész évben küzdünk A tengeri iszapos fáslizás garantáltan segít e káros folyamat megállításában és visszafordításában.
A fáslizás menete: A tengeri iszapot egyenletesen a testre visszük, majd fáslival betekerjük. A betekercselés után a test óriási dunszkötéshez hasonlít. A méreganyagokat a tengeri iszap kiszívja a bőrből. A lágy kötőszövet összenyomódik, és a bőr visszanyeri rugalmasságát. A méregtelenítés következtében a kötőszövetek feszessé válnak. Hosszan tartó eredmény akkor várható, ha rendszeresen ismételjük.
Iszapmaszkok
A tengeri iszap a vitalizáló ásványi anyagok mellett bőségesen tartalmaz kaolint, timföldet, amely a túlságosan sok zsírt és a baktériumokat itatóspapírként felszívja, s egyidejűleg nyugtat és fertőtlenít. Pörsenések és tisztátalanságok ellen is kiváló. Hetente egyszer-kétszer vastagon és egyenletesen kenjük az arc, a nyak és a dekoltázs száraz bőrére, és teljesen hagyjuk megszáradni. 10–15 perc múlva nedves törlővel töröljük le, vagy bő, langyos vízzel alaposan öblítsük le.
Iszappakolás
A tiszta iszap az egyik leghatásosabb tisztítószer. Mielőtt felkennéd, dörzsöld át egész testedet száraz kefével vagy szivaccsal, ezáltal eltávolíthatod a legfelső elhalt hámréteget. Ezután jöhet az iszap. Az iszap növeli a bőrsejtek anyagcseréjét, ezáltal elősegíti a salakanyagok távozását. Miután megszáradt az iszap, vízzel öblítsd le. Ne használj szappant vagy tusfürdőt.
Bőrápolás vízitündéreknek
A bőr UV-védelméről a melaninpigment mellett a test szaruhártyáiban lévő úgynevezett „uriokanin”-savak is gondoskodnak. Ha sokat vagy a vízben, ezek a savak kioldódnak a szervezetedből, ezért az a legjobb, ha víztaszító napkrémet használsz. Paradox módon épp a vízben veszíti a bőr a legtöbb nedvességet.
Ha klóros vízben fürdesz, az csípheti a szemedet, tehát fel az úszószemüveggel! Ha ennek ellenére is bepirosodik a szemed, akkor mosd ki óvatosan langyos csapvízben.
A sós víz után olyan a bőr, mintha ezernyi apró nagyítóval lenne teli. A sókristályok ugyanis magukba gyűjtik a napfényt, így könnyen leéghetsz. Gyorsan keress egy zuhanyozót, és mosd le magadról a sókristályokat! Fontos, hogy alaposan tisztítsd meg magad minden krém-, só- és klórmaradványtól. Ezután jöhet a kiszáradt bőr vízháztartásának helyreállítása.
Sminkek, sminklemosók
1. A legtöbb dekorkozmetikumokat gyártó cég gondol a nyárra. Számos vízálló szemspirál, szemhéjfesték, szájfény és szájrúzs kapható, melyekkel nyugodtan szépítheted magad a strandolás előtt.
2. A vízálló kozmetikumokat speciális sminklemosóval lehet eltávolítani .
3. A tisztítótejek és a többi sminklemosó használata után alaposan mosd meg az arcodat! A smink maradékai eltömíthetik a pórusokat, és pattanásokat okozhatnak!
(holgyvilag.hu)