HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > ÉLETMÓD > Táplálkozás > Kicsi a csíra, de erős!

t: 6554

Kicsi a csíra, de erős!

A zsenge hajtások zsír- és szénhidrátszegények, vonalaid legjobb őrei, hiába édesek, mégsem hizlalnak. A gabona- és zöldségmagokból kinövő törékeny növénykék ereje magas vitamin, ásványi anyag, enzim és nyomelem tartalmában rejlik. A csírában „megbúvó” rostok és enzimek tisztítják emésztőszerveidet, a növénykék vitaminjai és antioxidánsai növelik szervezeted ellenálló-képességét. Alacsony zsír- és kalóriatartalmuk miatt jól illeszkednek a fogyókúrás étrendbe, és az sem elhanyagolandó, hogy a pici hajtások elrágcsálása után szervezetedben elindul a zsírégetés. A növénykék remek vértisztító, immunerősítő, enyhe vízhajtó, izomgörcsoldó, gyulladáscsökkentő, sőt, potencianövelő természetes gyógyszerek.

A búza csírája, mint gyógyszer:

- megöli a rákos sejteket
- tisztítja a májat és a beleket
- erősíti az idegrendszert
- potencianövelő
- gyulladásgátló, baktériumölő
- segíti a vér oxigénellátását

A lencse, a borsó és a babfélék csírájának jótékony hatásai:

- szívbarát
- csökkenti a vérnyomást
- szabályozza az inzulint
- rákblokkoló anyagokat tartalmaz
- magas vastartalma segíti a vérképzést

Az enzimek ellenőrzik szervezeted összes kémiai reakcióját. Amikor megszületünk, mindenkinek megvan belőlük a szükséges mennyiségű „készlete”, ám az „önpusztító életmód” és a betegségek alaposan „megtépázzák” enzimraktárunkat. Háromezer enzim van az emberi testben, egy perc alatt egyetlen enzim 36 millió biokémiai reakcióban vesz részt. Minden egyes sejt termel enzimet, ám tested enzimellátása bizony véges. Amikor megfőzöd, megsütöd az ételt, minden enzimet elpusztítasz, ezért szervezetednek egyedül kell megoldani az emésztést. Segíts neki, ne hagyd magára!

Először is, készítsd el saját csírakészletedet! Csíráztass lucernát, búzát, kukoricát, babot vagy lencsét! Tedd a magvakat műanyag- vagy agyagedénybe, majd áztasd be őket langyos vízbe 4-12 órán át, amíg jól fel nem puhulnak! „Akciódhoz” a legideálisabb a 18-22 C fokos, nedves környezet. Ha a magok héja már megpuhult, szórd azokat két nedves vattaréteg közé, majd tedd a tálat sötét helyre! Az edényt öblítsd ki rendszeresen! A csíranövény szeretik a napot, hagyd, hogy a zöld hajtások „fényfürdőt” vegyenek, mondjuk a konyhaablakban. A csírákat 2-10 nap múlva le is szüretelheted.

Milyen csemegéket készíthetsz növénykéidből? A csírákat összekeverheted juhtúróval, majd az ízes krémet magos barna kenyérre kenheted. A friss, ropogós vegyes saláta tetején is jól mutatnak, remekül harmonizálnak az olívaolajas öntetekkel. A csíra minél érettebb, annál erőteljesebb az íze. Ha szereted a pikáns ételeket, leveseidből és mártásaidból se hagyd ki!

(forrás. www.online.rtlklub.hu)

2006.03.09

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA
A gabona- és zöldségmagokból kinövő törékeny növénykék ereje magas vitamin, ásványi anyag, enzim és nyomelem tartalmában rejlik.
A gabona- és zöldségmagokból kinövő törékeny növénykék ereje magas vitamin, ásványi anyag, enzim és nyomelem tartalmában rejlik.
Amikor megfőzöd, megsütöd az ételt, minden enzimet elpusztítasz, ezért szervezetednek egyedül kell megoldani az emésztést.
Amikor megfőzöd, megsütöd az ételt, minden enzimet elpusztítasz, ezért szervezetednek egyedül kell megoldani az emésztést.
A csírákat 2-10 nap múlva le is szüretelheted.
A csírákat 2-10 nap múlva le is szüretelheted.

Legfrissebb magazinok