EREDETI HELYÉN
A régi parasztházak konyhája a ház közepét uralta, ahonnan az utcai front felé a tisztaszoba, az udvar irányában pedig a háló, a kamra nyílt. A háziak ezt a beosztást megõrizve a konyhát a középsõ traktusban hagyták, s megtartották az eredeti gerendamennyezetet is. A berendezés alapját régi és öregített bútorok adták, a burkolásra pedig padlástégla hatású, strapabíró téglát használtak.
A VOLT ISTÁLLÓBAN
A tulajdonosok itt is megtartották a parasztház hármas osztását, ám a funkciók némileg változtak. A tisztaszoba most a háló, a volt konyha télvíz idején az ebédlõ, a régi lakószobából pedig vendégszoba lett. A konyha a ház végében, az egykori volt istállóban kapott helyet, kissé szeparálva a lakóterektõl. A berendezés rendkívül puritán, ám kitûnõen alkalmazkodik a patinás épület hangulatához. (forrás: Lakáskultúra)
A CIKK KÉPGALÉRIÁJA
Még a füstös konyhák korából megmentett darab ez az öntöttvasból készült, a szó szoros értelmében vett lábas.
A tisztaszoba felé az eredetihez hasonló, tömörfa ajtókat helyeztek. Közvetlenül a bejárati ajtó mellett kapott helyet a házzal egyidõs, fölújított konyhakredenc, s a patinás fûszertartó.
A helyi asztalos készítette, puritán konyhabútor vasalásait a régi disznóól ajtajáról mentették át. Jól illik a házhoz a könynyen tisztán tartható téglaburkolat
Kedves dekorációk az egykori istállóablakban, amely ma „szagelszívóként” mûködik.
Az asztalos méretre készítette a beépített szekrényeket. A meglehetõsen sötét helyiségben jó ötletnek bizonyult, hogy a faajtók nyersszínûek maradtak. Stílusosak a kovácsoltvas pántok, s a falat díszítõ, régi eszközök.
Minthogy a háziak egyre többet tartózkodnak a nyaralóként szolgáló épületben, kényelmüket szolgálandó, a konyhabútor stílusához illõ gáztûzhelyet és sütõt építettek be a konyhabútorba