Itt nem csak a technikáról van szó, hanem az emberek közötti kapcsolattartásról is! A kapcsolat nem kizárólag fizikai, hanem szellemi, lelki is egyben. Hiszen hogyan tudna a vendég ellazulni, ha nem érezné magát biztonságban a masszőr keze ügyében?
Ehelyütt olyan metafizikai kommunikáció is folyik, amire nem igazán találhatunk szavakat. A hangsúlyok, a fények, a színek, a lelki rezdülések a fizikai, technikai feltételekkel együttesen tudják csak biztosítani azt a meghitt kapcsolatot, ami két ismeretlen ember között alakul ki szinte egy pillanat alatt.
A masszázs után a kliens mind fizikai, mind lelki állapota nagymértékben javulhat, ha a tevékenység helyesen végzett volt.
Gyakori jelenség sajnos, hogy a vendég mint egy "hús" fekszik az asztalon és felette dolgozik automataként a kezelő... Ez rossz!
Ugyanis minden páciens - függetlenül attól hányadszor jön - új páciens. Tehát odafigyelve a legkisebb jelekre is megállapítható a beavatott szem számára mire is volna szüksége a kezelést kérőnek. A betegségben szenvedők - pl. reumatológiai problémák, ortopédiai gondok, trauma utáni rehabilitációs szakaszban lévők - és az egészségesek is elvárják azt, hogy teljes odafigyelést és a lehető legjobb ellátást kapják, bár maguk sem tudják ez hogyan fog megvalósulni. Tehát a masszázs szerepe nemcsak a fizikailag fitt, hanem a betegeskedők ellátására is kiterjed. Ha AZ ORVOS ÚGY RENDELI!
A masszázs ellenjavallatok - kontraindikációk - a kliens vádelmére szolgálnak és nem a masszőr által kitalált elhárító technikák. Ezeket orvosi kutatások és tapasztalatok alapján nevezték nevükön.
Kontaindikációk: nem kezelt magas vérnyomás, bármilyen fertőző betegség, daganatos betegségek, ortopédiai műtétek utáni állapotok, lázas, gyulladásos állapotok, visszérbetegségek, szív elégtelen működése, vérzékenység- skorbut, leukémia, TBC, előrehaladott cukorbetegség, stb.
A fentiek figyelembevételével a masszázs alkalmas az egészség megőrzésére. A gyógyulási folyamatok elősegítése- csapatmunkában.
Éppen ezért ne csodálkozzon a kedves vendég, ha a masszőr kikérdezi bajairól, mert ez az ő érdekében történik. Minél teljesebb válaszokat ad annál inkább biztos, hogy megelégedettséggel megy tovább az útján.
Végül, de nem utolsósorban a masszázs indikációi következnek:
Frissités, krónikus reumatológiai betegségek, ortopédiai betegségek- kivéve műtét után! - neurológiai betegségek, bizonyos belső szervek funkcionális betegségei, immobilizáció, műtétek után az akut szakasz lefutása után, pszichoszomatikus betegségek esetén.
(nagyutazas)