Az ősi civilizációkban már alkalmazták a folyók, tavak, erdők köveit gyógyító céllal. Az egész test masszírozása a különböző ásványokkal, bazaltos, vulkanikus eredetű kőzettel igazi kényeztetés a testnek. A természetben található kövek a nap és a föld energiáit tárolják, valamint ásványi anyagokat, például vasat és magnéziumot tartalmaznak. A kövekkel való masszírozás lényege, hogy oldja az izmokban felgyülemlett feszültséget, és a test bizonyos pontjait aktiválja.
A masszázshoz különböző méretű, különböző hőmérsékletű, lecsiszolt, többnyire lapos köveket alkalmaznak, kihasználva a hideg-meleg váltakozásának jótékony hatását a szervezetre. A test különböző pontjain elhelyezett hideg és a meleg kövek váltogatása serkenti a vérkeringést, a kövek segítségével nagyobb nyomást lehet kifejteni, mint kézzel. Egyes terapeuták saját maguk keresik meg a köveket, amely a legközelebb áll egyéniségükhöz. Gyakran használnak achátot, turmalint, kvarckristályt, jáspist, ametisztet.
A kőmasszázs a hagyományos masszázshoz hasonlóan ellazítja, energiával tölti fel a testet, enyhíti az izomfájdalmakat; nagy előnye, hogy a hatást rövidebb idő alatt érhetjük el. A kőmasszázs során az egész testet masszírozzák, beleértve a nyakat és az arcot is. Különösen a nyak- és a hátfájdalmakat csillapítja, valamint serkenti a szervezet méregtelenítését.
(holgyforum.hu)