Tunéziába kora tavasszal indul a turisták özöne.
Már ekkor sem csípős az időjárás, a tenger ellenben ugyanolyan kék, mint a főszezonban. A római kori emlékek sem mennek semerre, de az árak alacsonyabbak, mint nyáron. 30-40 ezerért.
Akár 30-40 ezer forintból is ki lehet hozni egy egyhetes vakációt, amelybe a napi két étkezés is beletartozik, a repülőtéri illeték azonban nem. A látványosságok ilyenkor szellősebbek – a szó szoros és átvitt értelmében is –, így a tengerparti hűsölés előtt, után vagy helyett érdemes átruccanni a fővárosba, Tuniszba, ahol az egy négyzetméterre jutó látványosságok száma igencsak magas.
Éjjeli nyüzsgés
A főutcán, a Habib Bourghiba sétányon még hajnali kettőkor is hatalmas a nyüzsgés, a helyiek főleg napnyugta után szeretnek vásárolgatni. Az idehaza méregdrága pisztáciát, kesudiót itt néhány dinárért árulják a fűszeresek, és nem spórolnak az adagokkal. Kicsit arrébb, az óváros, vagyis a medina kacskaringós utcáin keríti igazán hatalmába az utazót a keleti hangulat. A bazárnegyed legalább 1500 éves történelemre tekint vissza, különkülön utcája van a parfümkészítőknek, az ékszerészeknek, sőt még az esküvői kellékek árusainak is.
A negyed közepén magasodik az Aziuna mecset, amelynek oszlopait az egykori Karthágóból szállították ide. Érdemes betérni az egykori bejek palotáiból kialakított éttermekbe, vagy felkéredzkedni az egyik üzlet tetejére egy panorámára.
Séta a halpiacon
A halpiac csak egy kőhajításnyira van a medinától. Tengeri fóbiásoknak nem ajánlott, de olykor új fajok is felfedezhetők a kofáknál. Ha kigyalogoltuk magunkat, visszatérhetünk So usse vagy Hammamet üdülőparadicsomaiba, ahol garantáltan csak a pincér zavarhatja meg nyugalmunkat – egy újabb koktéllal.
blikk.hu