Az egyhangú diéták könnyen elveszik a kedvét a fogyni vágyóknak. Tény, hogy igen hatásosak, ám ha nem vagyunk eléggé kitartóak, nem sok eredményt hoznak. A levesdiéta, amely pár évvel ezelőtt még csak a káposztalevesből állt, viszont minden olyan anyagot tartalmaz, amelyre szervezetünknek szüksége lehet, és nem annyira monoton.
Milyen a jól megválasztott fogyókúra?
A jól megválasztott fogyókúrás módszer nemcsak eredményes, hanem valóban segít leküzdeni az éhségérzetet. Ez persze csak akkor igaz, ha naponta legalább háromszor étkezünk, és elfogyasztunk két liter ásványvizet vagy gyümölcsteát.
Miből áll a levesdiéta?
A levesdiéta alapját, ahogyan arra a neve is utal, a zöldséglevesek adják. Ezeknek az az előnye, hogy naponta akár többször is fogyaszthatunk belőle, például ebédre és vacsorára, így már csak a reggelit kell tudnunk megfelelően összeállítani.
Leves minden mennyiségben
Zöldborsó-leves
Két teáskanál olajon pároljunk meg 4 szál felkarikázott újhagymát. Adjunk hozzá 2 felaprított krumplit, két marék zöldborsót, és öntsük fel 5-6 dl zöldséges erőlevessel, amit ez alkalommal is készíthetünk kockából. Ízesítsük ízlés szerint, majd főzzük készre.
Brokkolileves sárgarépával
Mivel a brokkoli nagyon gazdag C-vitaminban, a sárgarépa pedig sok béta-karotint tartalmaz, biztosak lehetünk abban, hogy jól választottunk ebédet. Egy marék rizst pároljunk meg sós vízben, majd szűrjük le.
Szeleteljünk föl 3 szál tisztított sárgarépát, pároljuk meg kevés olajon, öntsük fel 5-6 dl zöldséges erőlevessel, amit akár kockából is készíthetünk. Várjuk meg, míg a leves lassan elkezd gyöngyözni, majd adjunk hozzá 40 dkg mirelit, kiolvasztott brokkolit. Lassú tűzön főzzük készre, ízlés szerint ízesítsük.
Káposztaleves
Nem véletlen, hogy a káposztaleves évek óta a fogyókúrázók nagy kedvence. Igen könnyű elkészíteni, ugyanakkor igazi életenergia-forrás. Tele van létfontosságú enzimekkel, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel. Egyik leggazdagabb C-vitamin-forrásunk, de sajnos csak nyersen. A káposzta nemcsak szabályozza az immunrendszer működését, hanem kiváló méregtelenítő is.
Egy fél káposztát reszeljünk le, tegyük egy nagyobb fazékba. Adjuk a káposztához a következő darabolt és tisztított zöldségeket: egy fél zellert, egy kisebb karalábét, 2-2 szál sárga- és fehérrépát, egy csomag petrezselyem zöldjét, két kisebb doboz sűrített paradicsomot, 2-3 teáskanál levesízesítőt. Öntsük fel annyi vízzel, ami ellepi, majd főzzük készre. A káposztalevest napokig is ehetjük, hidegen és melegítve egyaránt.
Félkész termékekből
Leveseket ma már nagyon gyorsan készíthetünk félkész, közismertebb nevén „tasakos” levesalapanyagokból. Válasszuk ki a kedvenc levesünket, és ízlés szerint adjunk hozzá néhány zöldséget, konzervborsót, bébirépát, egy kisebb csomó petrezselyem zöldjét.
Ha az alapanyagok konzerv termékek, a levest nem kell sokáig főzni.
Tippek reggelire
Biztosan nem árulunk el nagy titkot akkor, amikor azt mondjuk, reggeli nélkül nem kezdődhet a napunk. Ez még akkor is igaz, ha éppen fogyókúrázunk! Nézzük, mit ehetünk akkor, ha éppen súlyproblémával küszködünk.
Körözöttes szendvics: Egy szelet rozskenyeret kenjünk meg egy kevés, sovány tehéntúróból, fűszerpaprikából, snidlingből készült körözöttel.
Müzli joghurttal: Egy kis pohár natúr joghurtba keverjünk bele 2 evőkanál gyümölcsös müzlit.
Sonkás rozskenyér: Egy szelet rozskenyeret kenjünk meg light margarinnal, majd tegyünk rá egy szelet csirkesonkát, néhány szelet uborkát.
Tippek tízóraira és uzsonnára: Amikor fogyókúrázunk, előfordulhat, hogy számoljuk az órákat az ebédidőig. Az édeskés, magasabb cukortartalommal bíró gyümölcsöknek, mint a szőlő, banán, érett kivi, a selyemalma, ilyenkor nagy hasznát vehetjük.
blikk.hu