Akár minigarzonunk van, akár többszintes házunk, kincset ér minden, a rendelkezésre álló helyet maximálisan kihasználó bútordarab. A képen látható asztal például alig foglal helyet, mégis tökéletes számítógép-kuckó. A klaviatúra tartót betolva például még sarokpolcnak is kiváló.
Az asztallapot tiplikkel és faragasztóval építettük össze az E hordozókonzolokkal, a helyére, azaz a falra csavarozott F és G tartólécekhez viszont alulról, a léceken át behajtott csavarok rögzítik. Természetesen, mint minden bemutatott bútor esetében, a méreteket a nálunk rendelkezésre álló hely, az igényeink és az esetleg már rendelkezésre álló anyagok függvényében tetszésünk szerint változtathatjuk. Az asztallap például lehet vékonyabb fából vagy akár laminált bútorlapból, és a fal menti oldalai is lehetnek hosszabbak, ha nincs ajtó vagy ablak, mint esetünkben, amely korlátozná a kihasználható teret, persze rövidebbek is lehetnek, legfeljebb nem számítógépsarok lesz a bútordarabból, hanem virágállvány.
Az asztallapot – attól függően, milyen magasak vagyunk – 70-80 centi magasra szereljük, pontosabban attól függően, hogy milyen magas az, aki majd dolgozik rajta: gyerek esetében kerülhet alacsonyabbra is, ha neki ülve úgy kényelmes. A polc, amelyen a számítógép dobozát tároljuk, kerüljön 25 centi magasra. Így egyrészt véletlenül sem rúghatunk a gépbe, másrészt könnyebben hozzáférhetők a vezetékek.
Anyagszükséglet
20 vagy 23 mm vastag táblásított vörösfenyőből
- 1 db 80×80 cm-es asztallap-elem (A)
18 mm vastag deszkából
- 1 db 50×20 cm-es elem (B)
- 1 db 9,6×57 cm-es elem (C)
- 1 db 25×40 cm-es polc (D)
25×50 mm-es lécből
- 2 db 15 cm-es elem (E)
25×25 mm-es lécből
- 1 db 57,5 cm hosszú tartóelem (F)
- 1 db 60 cm hosszú tartóelem (G)
- 1 db 35 cm hosszú tartóelem (H)
- 1 db 22 cm hosszú tartóelem (J)
Valamint
- 2 db fióksín
- csavarok
- fatiplik
- faragasztó
- lakk vagy pác, esetleg festék
- dűbelek a falraerősítéshez
otletmozaik.hu