HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > UTAZÁS > Amerika > Vancouver, Kanada gyöngyszeme

t: 3521

Vancouver, Kanada gyöngyszeme

Az észak-amerikai kontinens talán legszebb fekvésű városa a Kanada nyugati partján fekvő Vancouver. A harmadik legnagyobb kanadai metropolisz – amely már többször is nyert a világvárosok szépségversenyén – rendezi a 2010-es téli olimpiai játékokat, és egyben megkapta a kitüntető „a világ legélhetőbb városa” címet. Ám a lakosság egy része szerint ez nem tükrözi híven a jelenlegi állapotokat.

A tavalyi rendkívül erős esőzések csaknem a város egész ivóvízkészletét tönkretették, a fagyok során pedig annyira megrongálódtak az elektromos vezetékek, melynek következtében a lakosság egy tizede maradt áram és fűtés nélkül. A helyzetet tovább nehezítette a szemétszállítók és a parkőrök sztrájkja, egyre több rágcsáló jelent meg a felhalmozott hulladékkupacok körül. És nem csak a patkányokat vonzza a könnyű zsákmány: becslések szerint több mint kétszáz prérifarkas él a városban (!), de gyakoriak a mosómedvék, borzok és fekete medvék. Nem a város büszkesége az East Hasting Street sem, ahol több mint 2000 hajléktalan él. Alaposan fel kell kötnie az alsóneműt a város vezetőinek, hogy az olimpia idejére ezen problémákat – legalább részben – orvosolni tudják.

Mindez idáig elég rémisztően hangzik, de ne feledjük Vancouver másik arcát sem. A város a tolerancia hazája, a főpolgármester például mozgássérült, de a különböző nemzetiségű ember is kitűnően megférnek egymás mellett. A lakosság kb. 51%-a fehér bőrű, 28%-a pedig kínai. Mikor Hongkongot 1999-ben Kínához csatolták, rengetegen jöttek át, és telepedtek meg Vancouverben. (Így kapta a város a Hongcouver becenevet). Az utcatáblák ennek megfelelően kétnyelvűek. A helyiek gyakorlatiasságát a címerük bizonyítja, oroszlán, vagy sasok helyett egy favágót és egy halászt ábrázol, utalva ezzel arra az időre, mikor az első fehér favágók 150 évvel ezelőtt letelepedtek itt a salish indiánok között.

Minthogy a város múltja csak az említett 150 évre nyúlik vissza, történelmi városrészekről Vancouver esetében nem beszélhetünk. A belváros egyik különlegessége a gőzzel működő közterületi óra, amelyből rendszeres időközönként hatalmas pöfékelések közepette több köbméternyi vízgőz árad. Elsőre igen meglepő élmény. Nevezetes a Stanley Park, mely a New York-i Central Parkra emlékeztet csodálatos virágaival, totemoszlopaival, szobraival. A város egyik legnagyobb turista attrakciója, a "Capilano Suspension Bridge". A park egy erdőben található, nevezetessége a 130 méter hosszú és 70 méter magasan húzódó függőhíd.
Remek kilátást nyújt az Alaszka felé induló gigantikus óceánjáró hajókra a Canada Place. Este pedig pezsgő életet biztosítanak a remek éttermek és jazzklubok.


blikk.hu


UTAZÁSI AJÁNLATOK >>>

2008.02.07

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok