Frizuránk csak abban az esetben lehet trendi, ha a fejbőr is egészséges, vagyis nem szenvedünk a korpától, állandó viszketéstől vagy éppen a zsírosodástól. Akadnak, akik ilyenkor lecserélik kedvenc samponjukat, és helyette olyan termékeket választanak, amelyek segítségével könnyebb megelőzni vagy éppen megszüntetni egy adott problémát, míg mások egészen egyszerűen sapkát húznak a szelesebb napokon.
A vizes fejbőr bajt okozhat
Míg nyáron kifejezetten jóleső érzés kissé vizes hajjal kimenni az utcára, addig télen akár meg is fázhatunk, ha nem szárítjuk meg rendesen a hajunkat. – A téli időjárás egyáltalán nem alkalmas arra, hogy vizes fejjel menjünk ki az utcára, mert ebben az esetben nemcsak a korpásodással kell majd szembenéznünk, hanem a fejbőr zsírosodásával, esetleg a megfázással is – mondja dr. Faragó Katalin.
– Ha észrevesszük, hogy hajunk könnyebben korpásodik, érdemes lecserélni a samponunkat valami speciális termékre, amelynek segítségével gyorsabban megszüntethetjük a problémát. A bőrviszketést, zsírosodást és egyéb kellemetlen tüneteket úgy is megelőzhetjük, ha hidegben sapkát viselünk. A fejfedő kiválasztásánál fontos szempont, hogy az természetes, jól szellőző anyagból készüljön, hiszen ellenkező esetben a fejbőr megizzadhat, ami további gondokat okozhat.
Mit üzen a testünk?
– Egészségi állapotunkban leginkább akkor áll be változás, ha lelkileg nincs minden rendben – tudjuk meg Vajda Szilvia természetgyógyásztól. – A legoptimálisabb, ha nem adunk okot a probléma kialakulására, de sajnos ez ma egyre nehezebb. Fontos, hogy ha szembesülünk egy betegséggel, jelen esetben a viszkető, korpás vagy éppen zsírosodásra hajlamos fejbőrrel, soha ne érjük be tüneti kezeléssel.
A bőrbetegségekkel általában környezetünknek szeretnénk üzenni, így húzunk egy képzeletbeli határvonalat mások és magunk közé. Ha felismertük a betegség kiváltó okát – ha lehet –, a gyógyszerek helyett inkább válasszunk az alternatív gyógymódok közül. A korpásodás, viszketés megszüntethető szárított, forrázott csalánlevelekből készített lemosófőzettel, körömvirágkenőccsel.
Hajápolás télen
– A téli és a nyári hajápolás abban különbözik egymástól, hogy míg a hűvös időben a párával kell fölvennünk a harcot, addig nyáron az erős napsütés jelenthet gondot – árulta el Krizsán Győző hajszobrász.
– Fontos, hogy ne csak a hajunkat kényeztessük, hanem a fejbőrt is, mivel a hajhagymák ebből táplálkoznak. Akinek egészséges a fejbőre, annak a haja is egészségesen csillogó.
blikk