A test felszíni izomzatát megdolgozó masszázsnak sok fajtája létezik. Akárcsak a skandináv országokban, a Távol-Keleten is nagy hagyománya van a módszernek. Hogy miben különbözik a thai-masszázs a svédtől? Elsősorban gyógyító erejében.
A technika gyakorlásához elengedhetetlen, hogy a masszőr anatómiai, lélektani ismeretekben is jártas legyen. Aki magas szinten tudja művelni a thai-masszázst, annak keze csodákra képes.
- Gyerekkoromban több betegségem is volt, gerincferdülésben, alacsony vérnyomásban és vészes vérszegénységben szenvedtem. Ebből felgyógyulva úgy éreztem, tanulnom kell. Hét évet éltem kint Ázsiában, és elsajátítottam mindent, amit csak lehetett. Szerencsés vagyok, mert sok mester tudását leshettem el - mondta el a Csak csajokban Karsai Mónika, thai-masszázs terapeuta.
A gyógyítási módszer többezer éves múltra tekint vissza, amely az akupresszúrás pontok nyomásával fejti ki hatását. Nemcsak relaxációra, stresszoldásra jó, az egészségi állapoton is javít. Például a mozgásszervi, keringési problémákon, valamint a hanyag testtartáson segít. A gyógyulás alapja, hogy az életenergia, amelyet keleten csinek neveznek, akadálymentesen tudjon áramlani a testben.
Ha betegség alakul ki, annak az életenergia megrekedése az oka, ezért vissza kell állítani a harmóniát. A fejtetőtől egészen a talpig minden pontra kiterjed a masszázs, és ruhában zajlik. A testet és a végtagokat egészen addig hajlítják, nyújtják, amíg az izmok engedik, de három-négy alkalom után már mindenki hajlékonyabb. Aki már kipróbálta, pontosan tudja, hogy a masszázs után megváltozik a közérzet, és energikusabbak leszünk!
rtlklub