HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > UTAZÁS > Afrika > Tunézia télen is csábító

t: 3919

Tunézia télen is csábító

Úgy tűnik, az idei tél sem tart túl sokáig, néhány napja kabát nélkül is melege volt az embernek Budapesten. Az igazi tavasz azonban még messze van, ám aki nem bírja kivárni a március első lélekpezsdítő lehelletét, mindössze két órát kell repülőznie, és máris a tunéziai tengerparton élvezheti a meleg tengeri levegő érintését. Az átlaghőmérséklet itt télen is 15-18 fok. A vízbe azért még ne merészkedjünk.

Ez alól is van persze kivétel. Az ország déli partján fekvő Djerba szigetén akár januárban is megmártózhatunk a habokban, köszönhetően annak, hogy évnek legalább 310 napján erősen süt a nap. Tunéziában egyébként sem fog fázni az utazó, hiszen a forró, száraz nyár és enyhe, csapadékos tél jellemzi az országot. Érdemes tehát jól szellőző, természetes anyagból készült ruhát, nyitott lábbelit viselni és az első napokban mindenképp ajánlott fejfedő és napszemüveg használata is.

Annak aki először jár Tunéziában, érdemes Sousse-vel kezdenie, rendkívül színvonalas szállodák, változatos programok, és vizisportok között dúskálhat az utazó. A "Földközi-tenger gyöngye" nevet méltán viselő város az ország egyik leggyorsabban fejlődő idegenforgalmi központja. A település központja, a medina (az óváros) kanyargó, szűk utcácskáival és a rengeteg bazárral a turisták kedvelt kiindulópontja. Az árusok nagy része eléggé rámenős, legyünk tehát határozottak, ha nem akarjuk, hogy mindent a ránk sózzanak. Minket magyarokat jól ismernek, ne lepődjünk meg, ha olykor magyarul rikkantanak utánunk. (Ez nem csak Sousse-re jellemző.)

Hasonlóan érdekes a főváros, Tunisz is. Az óvárost - itt is medinának nevezik- a 7. században építették. Itt található a parfümkészítők utcája a Souq l-Attarine, a Tourbet l-Bey, a néhai hercegek, miniszterek és tanácsadók óriási mauzóleuma, vagy a Világörökség részét képező Dar l-Haddad, mely egy korabeli lakóépület. A város legszebb temploma Szent Vincent de Paul katedrális, mely gótikus, bizánci, ill. észak-afrikai építészeti stílusban épült Az utcákon rengeteg hangulatos kávéház és étterem van, a kiszolgálás a legtöbb helyen rendkívül udvarias, igaz ezt tőlünk is elvárják.

Tunéziában járva nem hagyhatjuk ki Karthagót sem. Tankönyveinkből még emlékezhetünk, hogy a rómaiak, miután elfoglalták, lerombolták, aztán felszántották és sóval szórták be. Ám romjai a mai napig impozáns látványt nyújtanak Tunisz mellett a tengerparton. Egyik legfőbb érdekessége a hat méter magas domb, amelyet a város arisztokráciájának elsőszülött gyermekeinek hamvait tartalmazó urnákból építettek.

A művészek kedvelt találkozóhelye Sidi Bou Said, egy mesés hangulatú falu a tengerparton. Jellegzetesek a lenyűgöző macskaköves utcái, a mindenütt kékre festett ajtók és ablakok. A település a bégek régi nyári szálláshelye, egyúttal kellemes fürdőhely, amelyet híres kávéháza, a Saf-Saf tesz még ismertebbé.


blikk.hu


UTAZÁSI AJÁNLATOK >>>

2008.01.28

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb magazinok