HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZIN > IT > Biztonság

Egy eddig nem dokumentált Word-sebezhetőséget kihasználó támadások terjedésére figyelmeztet a Symantec. A biztonsági cég egyelőre szinte semmilyen részletet nem hozott nyilvánosságra a sérülékenységről.
Az internetezőknek csak kevesebb mint kétharmada használja böngészőjét a legutolsó változatra frissítve -- derül ki egy friss felmérésből, amelyet a Zürichi Műszaki Egyetem, a Google és az IBM ISS készített. Stefan Frei, az egyetem doktorandusz-hallgatója, a jelentés egyik készítője szerint ez nem csak a felhasználók hibája, a szoftvergyártók nem könnyítik meg a felhasználók dolgát, már ami a patchelést illeti.
Hosszú honosítási és tesztelési időszak után végre megjelent a NOD32 v3.0 és az ESET Smart Security magyar verziója.
A Symantec megkongatta a vészharangot: a cég kutatói jelenleg is bizonyítékot gyűjtenek arra, hogy a D-Link egyes routereit módosítják, esetleg férgekkel, botokkal fertőzik meg internetes támadások során. A szakemberek évek óta figyelmeztetnek az egyre népszerűbb otthoni routerekkel kapcsolatos biztonsági kockázatokra, valós támadást viszont eddig még nem igazán regisztráltak.
Lehet-e vírust írni Linuxra? Miért nehezebb a vírusirtó dolga Dr. House-énál? Miért nem pusztítja el az internetet a Storm botnet? Hogyan működik a vírusirtó? Minden titkot megtudtunk a veszprémi víruslaborban, mégsem nyugodtunk meg teljesen; nincs jó kezekben az internet.
Az utóbbi évek legnagyobb hackertámadását követték el Fehéroroszországban néhány napja: mintegy 3500 kisebb-nagyobb vállalat szervereit omlasztották össze.
A vírusok, trójaiak, férgek és egyéb kártevők hagyományosan a (windowsos) pécéket támadják. Az Indiana University kutatói szerint ez megváltozhat a jövőben, ahogy a vírusok írói olyan új célpontokat keresnek, amik sokkal kevésbé védettek.
Ha több vírusirtó ellenőrzi az internetes forgalmat, nagyobb veszélyben van a számítógép, állítja egy infóbiztonsági szakértő, aki a vírusirtó szoftverek hibáit kutatja.
Egy újításnak köszönhetően a korábbinál lényegesen gyorsabban lesznek feltörhetők a jelszavak.
Azt beszélik, a net sötétebbik oldaláról beszerezhető vírusgyártó programokkal bárki képes programozói tudás nélkül vírust, trójait és egyéb kártevőket készíteni. Megkerestük, letöltöttük, kitanultuk, aztán megírtuk, beélesítettük, megfertőztük, végül megnyugodtunk, de azért a biztonság kedvéért frissítettük a vírusirtónkat és tűzfalunkat.
A biztonsági szoftvereket fejlesztő cégek lassan előállnak 2008-as termékeikkel. A Panda is elkészítette Internet Security programjának új verzióját, cikkünkben ezt vizsgáljuk meg kicsit részletesebben.
Félelmetes sebességgel töri fel a biztonságosnak hitt jelszavakat a szivárványtábla-módszer. Kipróbáltuk, megijedtünk, aztán megnéztük, hogyan lehet védekezni ellene.
Emlékszünk még 1994-re? Segítünk: akkor lett öngyilkos Kurt Cobain; a brazilok megnyerték minden idők legunalmasabb focivébéjét; itthon az MSZP aratott a választásokon. És ebben az évben készült az a vírus, ami most, 13 évvel később megfertőzött több tízezer Windows Vistát Németországban.
Szinte hihetetlen, de még mindig meg lehet vezetni az embereket egy egyszerű phishing-támadással –ezúttal az MKB Bank ügyfelei estek áldozatul az adathalászoknak.
Hosszú ideig a kép-spamek jelentették a legnagyobb kihívást a spamszűrő szoftvereknek, nem boldugultak a beágyazott képekkel. A biztonsági cégek azonban mára nagyjából egyetértenek abban, hogy a kép-spamek ideje lejárt, sikerült úgy behangolni a spamszűrőket, hogy felismerjék ezeket a rendkívül bosszantó, kéretlen leveleket, de itt az újabb kihívás: a PDF-spam.

Első Előző Következő Utolsó