HIRDETÉS
HIRDETÉS

Judith Sargentini mégis ott volt hétfőn a Magyarország elleni hetes cikkely szerint indult eljárást folytató Európai Tanácsban - derült ki Sargentini Twitter-posztjából.

A magyar kormányban "meg vannak ütközve" emiatt - mondták az atv.hu-nak.

"Jó hétfő reggelt! A Tanácsban a magyar ügyről folytatott beszélgetésen." - írta a fotóhoz.

Mindez azért is keltett meglepetést, mert az Európai Parlament szerepe a jelentés megszavazásával lezárt, az eljárást már az Európai Tanács folytatja.

Judith Sargentini, de az Európai Parlament elnöke, Tajani is kérte, hogy a tanácsi eljárási szakaszban is részt vehessen valamilyen formában az Európai Parlament. Ezt a Tanács jogi szakszolgálata elutasította, ezért is keltett meglepetést, hogy Judith Sargentini mégis ott volt ma a Tanácsban.

Igaz, nem az általános ügyek tanácsának miniszteri értekezletén volt ott, EP-képviselőként nincs beleszólása a tanácsi ügyekbe. Az ATV szerint brüsszeli fideszes források úgy tudják, hogy egy nem hivatalos testületben volt a meghallgatása a magyar ügyben.

A képviselő a holland RTL-nek egy riportban elmondta, miért járt hétfőn az uniós külügyminiszterek tanácsülésén. Elmondta, hogy az uniós tagállamok szakminisztereivel is tárgyal majd arról, hogy fel kell gyorsítaniuk a tagállamoknak a Magyarországgal szembeni eljárást.

"Sietnünk kell, nem késlekedehetnek a tagországok a szankciókkal" - fogalmazott a zöldpárti képviselő.

Deutsch Tamás kifakadt

Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti (EP-) képviselő szerint Brüsszel bevándorláspárti politikusai folytatják a Magyarország, a magyar polgárok elleni támadást, erről szól az Általános Ügyek Tanácsának hétfői meghallgatása is, amely újabb nyomásgyakorlás Magyarországra.

Az EP-képviselő hétfői budapesti sajtótájékoztatóján arra hívta fel a figyelmet, hogy az ülésen "faramuci módon" lehetőséget adnak az egyik legnyíltabban migránspárti képviselőnek, Judith Sargentininek, hogy elmondhassa - a korábban már a róla nevezett jelentésben is megfogalmazott - alaptalan vádjait Magyarországról.

Ahogy az egész Magyarország elleni támadás, úgy a hétfői tanácsi meghallgatás is a jövő évi EP-választási kampány része Brüsszel bevándorláspárti politikusai oldaláról - értékelt Deutsch Tamás.

Hozzátette: mára mindenki előtt világossá vált, hogy az EU-ban az egyik legélesebb konfliktus a bevándorláspárti és a bevándorlás-ellenes erők közötti politikai vita, ráadásul ennek a frontvonalában Magyarország áll.

Magyarország az elmúlt három évben világos és egyértelmű, sikeres és eredményes lépéseket tudott tenni az Európa felé irányuló tömeges, népvándorlásszerű illegális bevándorlóáradat megállításában. A magyar emberek világos és egyértelmű döntést hoztak népszavazáson arról, hogy nem kérnek az illegális bevándorlók áttelepítésére vonatkozó kvótából, továbbá a tavaszi országgyűlési választáson arról, hogy Magyarország nem kíván bevándorló ország lenni - mondta.

Deutsch Tamás szerint ezek a demokratikus döntések váltják ki a Magyarország ellen irányuló nyomásgyakorló lépéseket, ezek között a Sargentini-jelentést "az összes hazugságával, tévedésével, valótlanságával, politikai rágalmával". A fokozódó nyomásgyakorlás ellenére sem a magyar polgárok, sem a kormány, sem a magyar néppárti európai parlamenti képviselők nem fognak változtatni a bevándorlást elutasító álláspontjukon - jelentette ki.

Határozott, világos és egyértelmű nemet mondunk a már az unió területén lévő illegális bevándorlók áttelepítésére, bármilyen kötelező kvóta szerinti elosztásukra. Nemet mondunk a határőrizet jogának elvételére, a Soros-hálózat bevándorlást-támogató tevékenységére, az ENSZ migrációs csomagjára, és nemet mondunk az uniós pénzekkel feltöltött anonim migránskártyákra is - mondta.

Deutsch Tamás szerint a Magyarországgal, a magyar polgárokkal szembeni, változatlan intenzitású nyomásgyakorlás még inkább aláhúzza a jövő májusi EP-választások jelentőségét. Májusban az EU valamennyi országában lehetőséget kapnak a polgárok arra, hogy elmondják a véleményüket a bevándorlás kéréséről. A választás jó lehetőséget teremt arra, hogy megtörjék a bevándorláspárti többség erejét és olyan EP jöjjön létre, amely tükrözi az európai polgárok többségének az álláspontját - közölte.

blikk.hu

Feltöltve: 2018.11.12.
Megnézve: 1750

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra