HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Óránként egy-két centis emelkedés - szakemberek szerint a Duna jövő hét elején tetőzik

t: 396

Óránként egy-két centis emelkedés - szakemberek szerint a Duna jövő hét elején tetőzik

Negyven év után ismét egyszerre árad a Duna és a Tisza, és mindkettő mellékfolyói. A szakemberek szerint a jelenség szokatlan, de rendkívüli intézkedésre egyelőre nincs szükség. Mivel mindkét folyón magas a vízszint és hosszan tartó védekezésre kell berendezkedni, a tiszai és a dunai vízügyesek nem tudnak segíten egymásnak.

Legmagasabb, harmadfokú a védekezés - a Duna szigetközi szakaszán és tegnap estétől a Hernádon. Másodfokú - a Sajón, a Taktán, a Bodrogon és a Hortobágy-Berettyón. Elsőfokú készültség van - a Tiszán, a Krasznán, a Hernádon, a Taktán, a Lónyay főcsatornán , a Berettyó és a Sebes-Körös alsó szakaszán, és a Körösökön.

A Duna

Ugyancsak a legmagasabb a készültség a fővárosban a Duna áradása miatt. Mindkét rakpartot lezárták, ami tegnap hatalmas dugókat okozott. A pesti oldalon zajló útfelújítási munkákat is félbehagyták, mert ezt a részt is elöntötte a Duna. A Római parton és a Hajógyári szigeten 80 centi magas gátat építenek az önkéntesek több mint 50 ezer homokzsákból. A Duna várhatóan hétfőn tetőzik Budapestnél 810 centiméterrel.

Dél-Morvaországban tízezer embert kellett kitelepíteni, miután kilépett medréből a Dyje folyó.

A cseh-osztrák határ közelében több mint 25 települést veszélyeztet az ár. Németország, Lengyelország és Szlovákia több városában is készültség van érvényben a folyók áradása miatt. Bár lassan csökken a Duna vízszintje, a németországi Passau még mindig víz alatt áll.

hirado

2006.03.31. 10:42

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek