> Felrobbantották a Dél-Budán talált fél tonnás bombát - az útzárat föloldották, de hatalmas a dugó

Nem sokkal délután fél hat előtt feloldották az útzárat a Lágymányosi hídon, amit korábban lezártak a déli összekötő vasúti híddal együtt, mert bombát találtak egy közeli építkezésen pénteken - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletese. A tűzszerészek a bombát a helyszínen megsemmisítették.
Dél-Budán és Dél-Pesten bedugultak az utak, a hidat 14 óra 40 perckor zártuk le és 17 óra 20 perckor feloldottuk az útzárat - mondta Unger Pál.
A hirado.hu a Fővinformtól megtudta, hogy a forgalmi dugóhoz az is hozzájárul, hogy a XI. kerületi Bajmóci úton vízvezeték-javítás folyik.
Havasi Zsolt, a Fővinform ügyeletese korábban elmondta: a Lágymányosi hídra egyik irányból sem lehet felhajtani, le van zárva a budai alsó rakpart a Lágymányosi híd és a Petőfi híd között, ennek nyomán zsúfoltak Dél-Buda útvonalai.
Kavalecz Imre, a MÁV szóvivője elmondta: a vasúti híd lezárása hat vonatot érintett, ezek a híd lezárása miatt Ferencvárosban, illetve a Kelenföldi pályaudvaron várakoztak.
A korlátozás hat vonatot érintett, köztük a Budapest Keleti pályaudvarról induló Maestral, Avala, Báthory nemzetközi gyorsvonatot, a Lővér-Halászbástya IC-t, továbbá a München felől érkező Bartók Béla EC-járatot, valamint a Budapest-Győr-Hegyeshalom vasútvonal két gyorsvonatát.
Ciráki Tamás, a Tűzszerész és Hadihajós ezred törzsfőnöke korábban azt közölte: egy XI. kerületi építkezésen találták az 500 kilogramm súlyú, második világháborús rombolóbombát, amelynek gyújtószerkezetei élesek.
Az őrnagy tájékoztatása szerint a bombából mindkét gyújtószerkezetet kiszerelték és a helyszínen felrobbantották, a bombatestet pedig elszállítják.
hirado
2006.02.17. 20:38