Befejeződött a Dráva magyar-horvát közös medervizsgálata. Mindez elsősorban a térség további fejlesztésével kapcsolatos munkát, a hajózás biztonságát segítheti.
A meder állapotát és annak folyamatos változását mérték föl a folyó 236 kilométernyi szakaszán – közölte a program vezetője, Horváth Gábor. A szakember hozzátette, mivel a Dráva gyorsfolyású, ezért a medrét évente átrendezi egy-egy nagyobb árhullám.
Ezek a változások nagyban befolyásolják a mellékágakat is, amelyek felélesztése a múlt év őszén kezdődött 24 milliárdforintos kormányzati támogatással, ami a térség gazdasági fellendítését is szolgálja.
Márk László, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság vezetője a Krónikában elmondta, a Dráva vízszintje nagy térségre, a magyar-horvát határfolyó hosszan elhúzódó medrére kihat. Ha a vízszint süllyed, akkor jelentős élőhelyek „esnek ki” a környezetében, ami nem megengedhető.
A szakember arról is beszámolt, az EU 100 millió forinttal támogatta a programot, ami lehetővé tette, hogy korszerű műszereket, eszközöket is beszerezzenek, Jutott pénz továbbá a már elavult mérőhajó teljes felújítására is, ami elengedhetetlen a Dráván való biztonságos vízi közlekedéshez – hangzott el a Kossuth Rádió hírműsorában.
hirado
2013.01.24. 10:06