HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > AKTUÁLIS > Hóátfúvások, elakadt autók - most kőkemény mínuszok is jönnek

t: 311

Hóátfúvások, elakadt autók - most kőkemény mínuszok is jönnek

Hóátfúvások, elakadt autók - most kőkemény mínuszok is jönnek

Továbbra is téliesek az útviszonyok a keleti országrészben, így Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Békés megyében - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Útinform osztálya a vasárnap délutáni jelentésekre hivatkozva az MTI-vel. Tájékoztatásuk szerint a cég 220 gépe és 600 munkatársa dolgozik az utakon a síkosságmentesítésen és a hóakadályok megszüntetésén, ám hófúvások nehezítik a munkájukat.

A jelentés szerint a keleti országrészben a havazás nyomán a fő- és a mellékutak havasak, latyakosak, így jelentősen lelassult a közlekedés. Gondot okoz az időjárás az ország más részein is, így a korábbi havazás és a hóátfúvások miatt Zala, Baranya, Csongrád és Bács-Kiskun megyében, valamint Tolna megyében Tamási és Szekszárd környékén jégbordás és havas útszakaszok nehezítik a közlekedést.

A közleményben figyelmeztettek arra, hogy a főutakon csak téli gumival vagy hólánccal lehet biztonságosan közlekedni, a mellékutakra pedig egyelőre nem ajánlatos ráhajtani. A déli országrészben az erős szél és a hóátfúvás miatt újra lezárták az 55-ös főút Baja és Tataháza közötti szakaszát. Baranyában Pécs térségében viharos szél fúj, míg a megye többi részén, ezen kívül Győr-Moson-Sopron és északon Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében is heves széllökések vannak.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nek sikerült a 43-as főút Makó és Nagylak közötti szakaszát felszabadítania, miután azt a reggeli órákban le kellett zárni az intenzív havazás és hófúvások, illetve az elakadt, keresztbe fordult kamionok miatt. Közölték, a havazásban és hóátfúvásokkal érintett területeken a társaság üzemmérnökségei a legmagasabb, hármas készültségi fokozatban, teljes kapacitással működnek a hóakadályok megszüntetése érdekében.

A társaság továbbra is arra kéri az autósokat, amennyiben tehetik, ne induljanak útnak a hóátfúvásokban érintett területeken addig, amíg a veszélyes időjárás nem csillapodik és akkor is csak a téli útviszonyokra megfelelően felkészített gépjárművekkel közlekedjenek.

Megindult a forgalom az 55-ösúton

Fél pályán ismét megindult a forgalom az 55-ös számú főúton Baja és Mélykút között - tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t vasárnap este.

Virág Edit közlése szerint a vasárnap hóátfúvások miatt már több alkalommal lezárt útszakaszon egy hókotrót követően egy rendőrautó halad Bajától Mélykútig a forgalom előtt, majd Mélykúton visszafordulva a másik sávban közlekedők indulhatnak el Bajáig.

A délután lezárt 5501-es számú út Baja és Bácsbokod közötti szakaszán is megindulhatott fél pályán a forgalom - tette hozzá.

Továbbra is le van zárva a közlekedés elől az 5505-ös út Bácsbokod és Csátalja, valamint az 5504-es út Bácsbokod és Mátételke között is. Az utak felszabadításán folyamatosan dolgoznak, de a hóátfúvások miatt nehéz a térségben a közlekedés.

A maximum hőmérséklet 0 fok lehet

Több helyen várható havazás, éjszakánként néhol akár mínusz 15 fokig is csökkenhet a hőmérséklet a jövő héten - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttatott el az MTI-hez.

Hétfőn szórványos fordul elő havazás, hózápor.

Nagyrészt erősen felhős idő várható, csak kevés napsütés lehet, általában gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 12 és mínusz 6 fok között, a kevésbé felhős, vastagabb hóval borított területeken mínusz 15 fok körül alakul.

A nappali csúcshőmérséklet 0 és mínusz 7 Celsius fok között várható. Nyugaton lesz enyhébb az idő.

Kedden túlnyomóan borult lesz az ég, több helyen valószínű havazás, hózápor. Eleinte mérsékelt marad a légmozgás, de aztán a Kisalföldön megerősödhet a szél. A minimum hőmérséklet általában mínusz 9 és mínusz 4 fok között várható, csak a kevésbé felhős, vastag hóval borított helyeken lehet hidegebb.

A maximumok mínusz 4 és plusz 1 fok között alakulhatnak.

Szerdán erősen felhős vagy borult lesz az ég, több helyen várható havazás, hózápor. A Dunántúlon a szél többfelé megerősödhet.

A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 10 és mínusz 4 fok között valószínű, nappal maximum mínusz 4 és 0 fok közötti maximumértékek várhatók.

Csütörtökön több órára kisüt a nap, ekkor már keleten sem várható havazás.

A hőmérséklet legalacsonyabb értéke mínusz 13 és mínusz 8 fok között alakul, de a vastag hóval borított helyeken ennél is hidegebb lesz.

Nappal mínusz 5 és 0 fok között alakul a hőmérséklet.

Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, szórványosan lehet havazás, délen ónos eső. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 13 és mínusz 7, a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 5 és 0 fok között várható.

Szombaton és vasárnap többnyire erősen felhős lesz az ég, havazás, havas eső, ónos eső egyaránt előfordulhat. Szombaton a minimumhőmérséklet mínusz 7 és mínusz 1, a maximumok mínusz 1 és plusz 4 fok között alakulhatnak. Vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és 0 fok között várható, a nappali csúcshőmérséklet pedig 0 és plusz 5 fok között.

hirado

2012.12.09. 21:02

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek