
A szír kormányra abban az esetben lehet kényszerítő erő az elrabolt magyarok mielőbbi megtalálása és kiszabadulása, ha ez nagy nemzetközi visszhangot kap.
Megkapták a beutazási vízumot a Terrorelhárítási Központ munkatársai, így Szíriában, a helyszínen folytatják az elrabolt magyarok felkutatását.
Tálas Péter biztonságpolitikai szakértő a Kossuth rádió 180 perc című műsorában elmondta, a két elrabolt magyar állampolgár gyors szabadulásával kapcsolatban még nem lehet megnyugtató választ adni, ahogy azt sem lehet még tudni, hogy terrorcselekményről vagy tolvajok emberrabló akciójáról van-e szó. A biztonságpolitikai szakértő megítélése szerint az, hogy az emberrablók eddig nem adtak hírt, arra utal, hogy az elraboltak sorsa jelenleg bizonytalan.
Nem tudni, kiknek a kezébe került a két magyar férfi, mert azon a területen, ahol elrabolták őket, a kormánycsapatoknak és a szabad szír hadseregnek is vannak katonai egységei. Tálas Péter nem rendelkezik információval arról, hogy akár a magyar, akár a szír hatóságok pontosan tudnák, kik állnak a merénylet mögött. A biztonságpolitikai szakértő elképzelhetőnek tartja, hogy a hatóságok már ismerik az emberrablók követeléseit, de a közvéleménnyel ezt még nem osztották meg.
A Terrorelhárítási Központ felvette a kapcsolatot a szír kormánnyal is. Tálas Péter elmondta, a térségben harcok dúlnak, polgárháborús helyzet van, s a szír kormányra abban az esetben lehet kényszerítő erő a magyarok mielőbbi megtalálása és kiszabadulása, ha ez nagy nemzetközi visszhangot kap.
hirado
2012.05.03. 14:05