
A nyomozók szerint társával együtt morfiummal elkábították és utána megerőszakoltak két lányt.
Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a tanzániai férfit, aki a gyanú szerint március 23-án éjjel társával együtt elkábított és megerőszakolt két 17 éves lányt. Az egyik lányt később meghalt. Mára kiderült, hogy a férfi korábban kábítószer-kereskedelem miatt csaknem 10 évet már börtönben töltött. Az ítélet szerint szabadulása után ki kellett volna utasítani az országból, mégis kapott tartózkodási engedélyt.
A tanzániai férfi csütörtökön önként feladta magát a rendőrségen. Azonnal őrizetbe vették. Halált okozó súlyos testi sértéssel, valamint erőszakos közösüléssel gyanúsítják. A nyomozók szerint társával együtt morfiummal elkábították és utána megerőszakolták a két 17 éves lányt. A tanzániai férfi volt az, aki a később meghalt lánnyal töltötte az éjszakát.
"A gyanúsítottaknak a bűncselekmény során játszott pontos szerepét, tevőlegességét a nyomozás során tisztázni kell. Ez is indokolta, hogy előzetes letartóztatásba kerüljenek, mert ezzel elkerülhetővé válik az összebeszélés veszélye" – nyilatkozta az m1 híradójában Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.
Az afrikai férfi a bíróságon nem tett vallomást, de nem is fellebbezett a letartóztatás ellen.
"Végzés ellen fellebbezést nem terjesztettünk elő, tekintettel arra, hogy védencemnek is és jómagamnak is az az érdeke, hogy az eljárás minél előbb befejeződjön. Az eljárást a fellebbezéssel nem kívántuk hátráltatni" – mondta Bácskai László ügyvéd.
A tanzániai férfit 2001-ben kábítószer-kereskedelem miatt kilenc és fél és fegyházbüntetésre és kiutasításra ítélte a bíróság. 2009-ben szabadult, de a jogerős kiutasító határozat ellenére nem hagyta el az országot. Úgy tudjuk, őrizetbe vételéig feketén dolgozott egy étterem konyháján.
Ügyvédje szerint a férfi a Bevándorlási Hivatal által kiállított, április 4-ig még érvényes tartózkodási engedély birtokában tartózkodik Magyarországon.
hirado
2012.04.01. 12:29