
Az MSZP azt várja a miniszterelnöktől, hogy kedden konstruktív módon tárgyaljon és "okos" megállapodást kössön Brüsszelben José Manuel Barrosoval, az Európai Bizottság elnökével.
Józsa István, a szocialista párt frakcióvezető-helyettese hétfőn, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, továbbra is úgy gondolják, a kormányoldalnak elébe kellene mennie az Európai Unió által felvetett problémáknak, vagyis egy rendkívüli parlamenti ülésen kellene módosítani az előző héten Strasbourgban is kifogásolt törvényeket.
Az ellenzéki politikus azt mondta, Matolcsy György és tárcája, a Nemzetgazdasági Minisztérium még mindig "szabotálja" az IMF/EU-hitelmegállapodást, ezért arra kérik a kormányfőt, kérjen fel egy új gazdasági minisztert, aki programjával lehetőséget biztosít a gazdasági fejlődés beindítására.
hirado
2012.01.24. 10:49