HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Szabálysértés lehet az arctakarás

t: 51

Szabálysértés lehet az arctakarás

Szabálysértésnek javasolja minősíteni egy fideszes képviselő, ha valaki tüntetésen vagy például egy focimeccsen "az időjárási viszonyok által nem indokolt módon" takarja el az arcát úgy, hogy nem tudják azonosítani.

A szabálysértésekről szóló törvényjavaslathoz Farkas Zoltán nyújtott be szerdán kapcsolódó módosító javaslatot; ennek értelmében szabálysértést követ el, aki a gyülekezési jogról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvényen vagy a sportrendezvények biztonságáról szóló kormányrendelet hatálya alá tartozó sportrendezvény területén vagy annak közvetlen közelében "az arcát az időjárási viszonyok által nem indokolt módon eltakarja úgy, hogy meghiúsítsa a személyének a hatóság vagy az eltáró hivatalos személy által történő azonosítását".

A javaslat indoklásában a kormánypárti képviselő azt írja, indítványának célja "különbséget tenni az időjárási viszonyok által indokolt módon viselt ruházat megítélése és a személyazonosság megállapítását tudatosan meghiúsítani igyekvő személyek magatartása között".

hirado

2011.12.14. 20:04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek