
Blokkolni fogja januártól az egyik mobilszolgáltató az interneten azokat a pedofil-tartalmakat, amelyek már az Interpol tiltólistáján is szerepelnek. Az ilyen tartalmak terjesztése ellen a mobilszolgáltató, az ORFK, illetve a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság közösen lép fel.
Gyermekpornográf oldalakat szinte pillanatok alatt lehet találni az interneten. A rendőrség most is 36 pedofil ügyet vizsgál, amely több mint 500 gyermeket érinthet. Januártól azonban az egyik mobilszolgáltató vállalta, hogy blokkolja azokat a gyermekpornográf oldalakat, amelyek szerepelnek az Interpol tiltólistáján.
Amennyiben a Telenor ügyfelei ezekre az oldalakra akarnak belépni, akkor automatikusan átirányítja a rendszer őket egy tiltólapra - mondta a Duna TV Híradójának Christopher Laska, a Telenor vezérigazgatója.
A rendszer így képes megtiltani, hogy a pedofil oldalakat megnyissák.
A médiahatóság reméli, hogy hamarosan a többi szolgáltató is csatlakozik, és működtetni fogják a szűrőprogramot. Magyarország e tekintetben fényévekkel le van még maradva sajnos, szerte Európában már önkéntes szűrés és törvény által garantált szűrés is működik - nyilatkozta a Híradónak Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke.
A törvény 3 év szabadságvesztéssel bünteti azt, aki megszerzi vagy tartja ezeket a felvételeket, viszont már öt évvel honorálja, ha ezeket a felvételeket valaki kínálja, átadja, vagy hozzáférhetővé teszi másoknak - magyarázta Petőfi Attila, az ORFK bűnügyi főigazgatója. Aki készíti a felvételeket, akár 8 év börtönt is kaphat - tette hozzá.
A médiahatóság szeptember vége óta működtet egy olyan oldalt, amelyen jelezni lehet, ha valaki például pedofiliára bukkan a világhálón. Az internethotline.hu-ra érkezett bejelentések alapján már több tucat káros tartalmat távolítottak el.
hirado
2011.12.02. 10:13