HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Scheiring: Matolcsyt meneszteni kell

t: 46

Scheiring: Matolcsyt meneszteni kell

Egy hete visszahívta a kormány az IMF-et, ugyanakkor nem történt semmi ezalatt az egy hét alatt. Scheiring Gábor az LMP kabinetjének vezetője az m1 Ma Reggel című műsorában azt mondta, Matolcsy Györgyöt azonnali hatállyal le kellene váltani, mert elvesztette a hitelességét. A gazdaságpolitikát nem lehet olyan emberre bízni, akinél nem tudni, mi lesz a következő lépése. A befektetők nem tudják már elhinni a növekedésről állított számait.

„A jelen helyzet több mint gazdaságpolitikai válság, egy politikai válság, amiért a miniszterelnöknek is viselnie kell a felelősséget. Még az utolsó utáni pillanatban vagyunk, amikor még lehet változtatni és új kormánypolitikát lehet hirdetni” jelentette ki az LMP kabinetjének vezetője, aki egyre kevesebb esélyt lát erre, ámbár azt mondja, az éjjeli leminősítés egy újabb pofon. Évekkel ezelőtt volt ilyen rossz szinten a magyar államkötvények kockázatosságának megítélése. De egyedül Matolcsy György menesztése nem lenne elegendő, új költségvetés kell, mely valós adatokra épül és munkahelyek teremtésére ösztönöz.

A háromkulcsos személyi jövedelemadóról Scheiring Gábor elmondta, a keresők alsó kétharmada jobban járna, havi többezer forinttal több maradna a zsebekben, és a költségvetés is stabilabb, fenntarthatóbb pályára kerülne. A legnagyobb jövedelműek adóterhe növekedne.

Az LMP-nek alternatív költségvetési javaslata van, ami alkalmas lenne arra, hogy pénzügyileg fenntartható pályára terelje a gazdaságot és a reálgazdaság alapjait is úgy alakítsa, hogy munkahelyeket teremtsen és a környezeti változásoknak is megfeleljen. A jövő évi gazdaságról az kabinet vezetője elmondta, hogy stagnálást vár.

A gazdaságpolitikai kudarccal az a gond, hogy a kormány azért kapott kétharmados felhatalmazást, hogy új alapokra helyezze a magyar gazdaságot – jelentette ki Scheiring Gábor, aki szerint a kormány azzal a lépésével, miszerint kénytelen volt visszahívni az IMF-et, elszalasztotta azt a lehetőséget, hogy az elmúlt húsz év bukott gazdaságpolitikai gyakorlattal szemben új irányt hirdessen meg, így a kormány alkalmatlan lesz a jövőben is az új alapokra helyezésre.

hirado

2011.11.25. 12:38

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek