HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Oszkó Pétert meghallgatták a sukorói ügyben

t: 73

Oszkó Pétert meghallgatták a sukorói ügyben

Joav Blum üzletember 2007–2008-ban vásárolt meg egy pilisi és két albertirsai gyümölcsöst azzal a céllal, hogy azokon kaszinót épít. A magyar állam nevében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. azonban később ezeket a területeket elcserélte egy sukorói ingatlanra, arra hivatkozva, hogy a gyümölcsösök területén majd utat építenek.

A Fejér Megyei Bíróságon csütörtökön délelőtt meghallgatott Oszkó Péter korábbi pénzügyminiszter 2009 novemberében utasította a vagyonkezelőt, hogy indítson pert az üzletember ellen és tegyék semmissé a csereszerződést. A volt tárcavezetőt több mint két órán keresztül arról faggatták az ügyvédek, hogy miért nem lépett hamarabb, hiszen az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vizsgálata is aggályokat fogalmazott meg.

Oszkó Péter azt mondta, hogy az ÁSZ jelentéséből nem derült ki egyértelműen, hogy a cseretelkek értékkülönbözete igen jelentős, 400 millió forint körüli lehet. Erre csak az ügyészségi vizsgálat mutatott rá. Az látszott csupán, hogy nem tudja kétséget kizáróan igazolni a vagyonkezelő, hogy közérdekről volt szó a cserénél, és hogy indokolt volt a nyilvános pályáztatás mellőzése.

Ennek ellenére már az ÁSZ-jelentés után megbeszélést kezdeményeztek Joav Blummal, hogy álljon el a szerződéstől, és kezdjék újra tiszta lappal az eljárást, de ebbe az üzletember nem egyezett bele – idézte fel Oszkó Péter.

A tárgyalást délután igazságügyi szakértő meghallgatásával folytatják.

hirado

2011.10.20. 21:20

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek