HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Kevesebb pénzből több katona lesz

t: 62

Kevesebb pénzből több katona lesz

Jövőre történelmi mélypontra, GDP-arányosan 0,8-0,9 százalékra csökken Magyarország védelmi költségvetése, de Szarka Gábor kabinetvezető szerint ezzel együtt meg tudják oldani a feladatot.

A kabinetvezető azt mondta, hogy tízmilliárd forintot meghaladó mértékben csökkentették a kiadásokat azzal, hogy leváltották a „régi módon gondolkodó” vezetőket, felülvizsgálták a beszállítói szerződéseket, és egyéb, megtakarítást jelentő intézkedéseket hoztak.

A jelenleg harmincezer fős honvédség létszámát első lépésként négyezer fővel növelik. Visszakerül a korábbi honvédkórház a honvédséghez, megerősítik a harckocsizó és tüzér egységeket, és ezzel javítják Magyarország védelmi képességét – mondta Szarka Gábor. A továbbiakban pedig számolnak azzal a hatezer tartalékossal, akit 2014-végéig kell "rendszerbe állítani – tette hozzá.

hirado

2011.10.10. 12:02

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek