HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Költözzön a munkahelyért - lakbértámogatással segítenék a mobilitást

t: 77

Költözzön a munkahelyért - lakbértámogatással segítenék a mobilitást

Magyarországon több olyan vállalkozás is működik, amelyik helyben nem talál megfelelő szakembert, több száz kilométerről pedig senki nem akar munkába járni. Az albérletet a munkások többsége nem tudja kifizetni.

A sajátos magyar hagyományok és a költségek miatt a dolgozók többsége nem akar munkát vállalni messze a lakóhelyétől. Kiss Judit, a Manpower Kft. ügyvezető igazgatója az m1 Híradójának elmondta: a családi háttér, a gyökerek visszatartó ereje és anyagi megfontolások miatt idegenkedik az emberek többsége attól, hogy otthonától távol vállaljon munkát.

Ezen változtathat, hogy egyes információk szerint a kormány jövőre a lakbértámogatást beépítené a cafetéria-rendszerbe. A cégek így havonta legfeljebb 20 ezer forint lakbértámogatást adhatnának dolgozóiknak, béren kívüli juttatás formájában.

Biztos, hogy nagy segítség lesz, mert az a pénz akkor megmarad, és ezt lehet fordítani a rezsi kifizetésére - véli Mihal Balázs villamosmérnök, akinek több állást is ajánlottak már, de nem fogadta el őket, mert pécsi otthonától távol kellene dolgoznia.

A szaktárcánál egyelőre csak arról nyilatkozott, hogy dolgoznak a béren kívüli juttatások átalakításán.

hirado

2011.10.10. 12:00

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek