> Kecskeméti maffiaper: a kulcsfontosságú napokat ellenőrizték a telefonadatokkal

A kecskeméti maffiaperben a vádlottak mobiltelefonokról kezdeményezett hívásait és a cellainformációk alapján feltételezett tartózkodási helyeit tartalmazó jelentéseket ismertette a bíróság.
A tárgyalás során azokat a cellainformációkat elemezték, amelyek az ügyészség szerint kulcsfontosságú napokra vonatkoztak. A vád szerinti bűncselekmények időszakából több tízezer hívás és ezek alapján rekonstruálható tartózkodási hely információja áll a bíróság rendelkezésére. Ezek közül azokat ismertette a bíró, amelyek a fegyverszállítások időszakában történtek.
A jegyzőkönyvek szerint az elsőrendű vádlottat, Radnai Lászlót hívták a legtöbb esetben, ő lényegesen ritkábban kezdeményezett telefonbeszélgetést a bűnszervezet tagjaival. A jelentés szerint például a negyedrendű vádlott 343 esetben hívta Radnait egy adott időszakban. A jelentés alapján kiderült, hogy a vádlottak személyenként is több telefonnal rendelkeztek.
A híváslisták alapján nagy valószínűséggel alátámasztható a védett tanú vallomása, aki a fegyvereket is szállította Tompáról. Őt a második fegyverszállításnál, 2004. augusztus 5-én Kecskemét határában a kommandósok fogtak el - tartalmazza a jelentés.
A tárgyalás korábbi szakaszában a védett tanú elmondta, fenyegetéssel vették rá arra, hogy a fegyvereket Szerbia-Montenegróban nézze meg, majd miután azokat átszállították a zöldhatáron, vigye a megbeszélt magyarországi helyre.
A hívás bizonyíthatja az életveszélyes fenyegetést
A tanú ismertette, hogy a szerb védett tanú és a vádlottak között szereplő szerb férfi Csopak mellett egy erdős részre vitte, ahol egy gödröt ásattak vele, és a fejéhez pisztolyt tartottak. A bíróság előtt tett vallomásában elmondta, hogy ekkor Slobodan Stojanovic telefonon felhívott valakit, majd a készüléket átadta neki. A megfélemlített férfi könyörgött az életéért, de nem tudta, hogy kinek beszél.
A jelentés szerint, a megjelölt időpontban a másodrendű vádlottat hívták fel Slobodan Stojanovic telefonjáról. Az életveszélyes fenyegetésről azonban Slobodan nem volt hajlandó beszélni korábbi meghallgatásakor.
A jelentésből kiderült: a védett tanú azt is állította, hogy a második fegyverszállítás előtt, 2004. augusztus 3-án Csopakra kellett mennie, ahol megjelent az első- és a másodrendű vádlott is. A cellainformációk szerint, amelyet a mobiltelefonoknak a legközelebbi adótoronyra történő bejelentkezése alapján tudnak meghatározni, az első- és a másodrendű vádlott is Csopakon tartózkodott a megjelölt időpontban. A jelentés alapján a védett tanú "állítása alátámasztott".
Radnai László nem tagadta, hogy a megjelölt időpontban Csopakon tartózkodott, de állítása szerint nem találkozott a fegyverszállítást "elvállaló" védett tanúval, mert az egész Slobodan Stojanovic megrendelésére történt, és neki semmi köze az egészhez.
hirado
2005.10.25. 21:02