Császy Zsolt olyan butaságokat beszél, melyeket jogászként ő sem gondolhat komolyan – jelentette ki Budai Gyula a Duna Televízió reggeli műsorában azzal összefüggésben, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő volt jogtanácsosa szerint a Sukoró-ügyben olyan támogatást adtak, amely az ilyen volumenű beruházásoknál megszokott.
Az elszámoltatási kormánybiztos szerint a sukorói ügy lényege, hogy Császy Zsolt egy olyan ingatlancserét engedélyezett, mely az akkori és a mostani hatályos jogszabályoknak nem felelt meg. Az, hogy a jogügylet nem jött létre, annak köszönhető, én és néhány politikustársam meg tudtuk akadályozni – szögezte le Budai. Hozzátette: a szerződés érvénytelensége miatt folyik egy polgári per, hogy az állam visszaszerezze azokat az ingatlanokat, melyek Joav Blum tulajdonába kerültek.
Továbbra is fenntartom, hogy Gyurcsány Ferenc felelőssége az ügyben fennáll, mind az ingatlancsere, mind a beruházás nemzetgazdasági szempontból kiemeltté nyilvánítása miatt született kormánydöntés tekintetében – tette egyértelművé a Kormánybiztos. Úgy vélte: semmi másról nem szó Joav Blummal kapcsolatos eljárások tömkelege, mint az időhúzásról, az izraeli befektető folyton különböző iratokat nyújt be mind a bíróságnak, mind a nyomozó hatóságnak, hol a nemzeti ünnepre, hol betegségre hivatkozva marad távol a tárgyalásoktól.
Budai beszélt arról is: az elszámoltatás egy olyan ügyet már fel tud mutatni, mely bírósági szakaszban van. A bábolnai ménesbirtok kapcsán ugyanis Tátrai Miklóst, az MNV Zrt. volt vezetőjét meghallgatták. A többi ügyben pedig nyomoznak, és valóban lassan őrölnek a malmok, de a nyomozóhatóságoknak nagy a felelősségük.
A ménesbirtok ügyében 900 millió forint kért érte az államot, egyrészt a privatizáció kapcsán készült három értékbecslés, és a legalacsonyabb értéken adták el a gazdaságot, az állam mintegy 500 millió forintot bukott, másrészt a ménesbirtok kft. fölvett 400 millió forintot az államtól – mondta Budai.
A kormánybiztos megemlítette: pénteken nyomoz a Nemzeti Nyomozó Iroda az Informatikai Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. ügyében, miután 1,7 milliárd forint hiányzik abból a 3 milliárdból, melyet a magyar kis- és középvállalatok informatikai feltőkésítésére kellett volna fordítani, ehhez képest olyan céghez került a pénz, melyek tulajdonosi hátterében nyolc offshore cég található.
hirado
2011.05.31. 10:56