A rendőrség nyolc embert hallgatott ki gyanúsítottként, majd a nyomozás végén valamennyiük ellen vádemelést is javasolt. Az ügyészség azonban csak négy személy ellen emelt vádat. Bíróság elé kell állnia a West-Balkán Kft. ügyvezetőjének, a Noise Life-bulikat szervező cég főszervezőjének, a zenés rendezvényeket szervező DieselMusic 2010 Kft. nevében eljáró rendezvényszervezőnek és a West-Balkánban rendezett Noise Life Night biztonságáért felelős cég illetékes biztonsági főnökének. Ők közvetlen foglalkozási szabályszegéssel terhelhetők.
A másik négy ember esetében azért nem emeltek vádat, mert nem róható fel nekik a foglalkozás körében elkövetett szabályszegés, vagy hiányzik az okozati összefüggés - közölte Ihász Sándor fővárosi főügyész az MTV Ma reggel című műsorában. A gondatlanságból elkövetett halálos kimenetelű tömegszerencsétlenség okozása 2-8 évig terjedő szabadságvesztést vonhat maga után - jelentette ki a főügyész. Egy törvénymódosítás miatt a büntetési indítványt is bele kell írni a vádba, mely végrehajtandó fogházbüntetést tartalmaz mindegyik vádlott esetében.
A foglalkozási szabályszegés lényege többrétű – mondta a jogász. Egyrészt építési területnek minősült a szórakozóhely, nem volt se építési engedélye, se használatba vételi engedélye, ráadásul tűzvédelmi problémák is voltak. Nem voltak menekülési útvonalak, füstmentes folyosók és a biztonsági feltételek is hiányoztak. Ezt a tűzoltóság is megállapította és hiánypótlást kért. Ezért ilyen formán nem lehetett volna megszervezni a bulit, ám akik ezt megtették, tudtak a hiányosságokról, és itt állapítható meg a foglalkozási szabályszegés - jegyezte meg Ihász Sándor.
Az ügyészség és a rendőrség mindent megtett, hogy gyorsan döntés szülessen az ügyben. A cél, hogy mielőbb kitűzzék a tárgyalást, és mielőbb ítélet szülessen – mondta a fővárosi főügyész.
hirado
2011.04.28. 10:56