> Szijjártó: diszkrimináció lenne, ha csak a magyar médiatörvényt kellene módosítani

A miniszterelnök szóvivője szerint diszkrimináció lenne, ha kizárólag Magyarországot köteleznék médiatörvénye egyes passzusainak megváltoztatására, a már hatályos magyar jogszabályban ugyanis nincs olyan rendelkezés, amely más uniós tagállam joganyagában ne lenne megtalálható.
Szijjártó Péter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a diszkriminációmentesség az EU egyik legfontosabb értéke, ezért "biztosak vagyunk abban, hogy sem az Európai Bizottság, sem más EU-s fórum szintjén olyan döntés nem születik, amely a diszkriminációmentesség elvét figyelmen kívül hagyja, vagy ellentétes azzal". Ezt mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délelőtt külföldi újságírók előtt - jelentette ki a szóvivő. Kérdésre hozzátette: az a mondat is elhangzott Orbán Viktor részéről a találkozón, amit a Reuters közölt - vagyis hogy ha az EU szükségesnek ítéli a médiatörvény megváltoztatását, akkor azt elfogadjuk. Szijjártó Péter ugyanakkor hozzátette, az általa elmondottakkal "teljes a kép".
Nincs ok rendkívüli ülésre
A miniszterelnök szóvivője semmilyen körülményről nem tud, amely rendkívüli parlamenti ülésezést tenne szükségessé. Szijjártó Péter ezt a médiatörvény esetleges módosításával összefüggő újságírói kérdésre válaszolta.
hirado
2011.01.07. 10:48