
Manipulatív okoskodás, hogy az új alkotmányból bármi is előre meg lenne írva, ezt azok mondják, akik ellenzik az alkotmányozási folyamatot – jelentette ki Salamon László, az illetéke parlamenti bizottság KDNP-s elnöke a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
Hack Péter alkotmányjogász azon kijelentését, miszerint egyetlen jelenlegi problémánk sem az alaptörvényre vezethető vissza, úgy kommentálta: Hacknak abban igaza van, hogy az elmúlt időszakban a hatalom gyakorlói nem az alkotmányos szellemben jártak el. Hozzátette: egyébként Hack Péter 1994 és 1998 között támogatta az új alkotmány ügyét.
Salamon László beszélt arról is, hogy egy-, illetve kétkamarás parlament kérdése teljesen nyitott.
Mint mondta: azt szeretnék, ha bizonyos kérdések kapcsán – például a népszavazás – csak az alapvető elvek kerülnének be az alkotmányba, a részleteket pedig külön törvényben szabályoznák. A jelenlegi alkotmány ugyanis sok „technokrata szabályt” tartalmaz, emiatt „nehezen szerethető”.
hirado
2010.10.20. 10:32